Imagine dla Johna Lennona


2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Dzisiaj mija 40 rocznica tragicznej śmierci wielkiego Johna Lennona na nowojorskiej ulicy. Tymczasem niewiele osób wie, że w 1985 roku w piątą rocznicę śmierci artysty, niewielka część Central Parku, niedaleko miejsca, w którym został zastrzelony w 8 grudnia 1980 roku, została poświęcona jego pamięci o nazwie Strawberry Fields

Imagine wiecznie żywa

Sercem tego pomnika jest czarno-biała mozaika, wzorowana na oryginale z Pompejów, ze słowem Imagine pośrodku. Wykonana przez włoskich rzemieślników płyta, była prezentem od miasta Neapol we Włoszech. Prawie zawsze są na niej świeże  kwiaty, kostki do gitary lub inne pamiątki, a każdego 8 grudnia, w rocznicę jego śmierci, większy niż zwykle tłum przychodzi, aby złożyć hołd muzycznej legendzie.

Strawberry Fields Forever

Pomysłodawca pomnika, Robert Krause, argumentuje, że Strawberry Fields stało się miejscem pielgrzymek fanów Lennona i Beatlesów. Opierając się na zeznaniach, Krause zauważa, że ​​odwiedzający wykazują „głębię uczuć, które wykraczają poza ramy muzyki rockowej, do zbiegu refleksji historycznej, idealizmu i ponadczasowej nadziei na pokój”.

Fot Grzegorz Adamczewski

Oryginalne Strawberry Fields było sierocińcem Armii Zbawienia w Liverpoolu z dzieciństwa Johna Lennona. Piosenka Beatlesów z 1967 roku Strawberry Fields Forever sugeruje coś w rodzaju idyllicznej młodzieży zmieszanej z muzycznymi i narkotykowymi eksperymentami lat sześćdziesiątych.

Grzegorz Adamczewski


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
1
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ