Jacek Sasin: To normalne, że są wydatki. W końcu demokracja kosztuje…


1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Jacek Sasin był gościem “Wiadomości”. Pytany był kto poniesie koszty związane z nieodbytymi wyborami kopertowymi w maju. Wicepremier po raz kolejny odrzuca zarzuty, jakoby był bezpośrednio odpowiedzialny za ówczesne decyzje. “Jeśli chcemy mieć państwo, gdzie władza pochodzi z demokratycznych wyborów, gdzie funkcjonują demokratyczne instytucje, to nie można się oburzać, że państwo ponosi w tym celu pewne koszty – opowiadał w TVP Sasin.

Sasin: Wydatki – rzecz normalna

Procedury demokratyczne to są procedury, które wymagają pewnego wkładu pracy ze strony państwa, wkładu organizacyjnego. Każde wybory to są wielomilionowe koszty dla budżetu państwa, stąd to stwierdzenie, że „demokracja kosztuje”. Tak ona rzeczywiście kosztuje, jeżeli chcemy mieć państwo, gdzie władza pochodzi z demokratycznych wyborów, gdzie funkcjonują demokratyczne instytucje – chociażby parlament – to nie można się oburzać, że państwo ponosi w tym celu pewne koszty.  Jeśli ktokolwiek powinien być w tej sprawie krytykowany, to ci, którzy swoimi działaniami, swoim bojkotem demokratycznych procedur doprowadzili do tego, że wybory, które powinny się odbyć wiosną, odbyły się w późniejszym terminie i że wszyscy ponosimy z tego powodu dodatkowe koszty – przekonywał wicepremier

Z wypowiedzi Sasina można wywnioskować iż to normalne, że miliony wypływają z państwowej kasy bez najmniejszej kontroli, a za całe zamieszanie odpowiedzialna jest opozycja, która nie dopuściła do wyborów. A wy co sądzicie? Zgadzacie się z wicepremierem Sasinem? Komentujcie i udostępniajcie!


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
1
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
1
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments