Jak Polacy nie zaczną racjonalnie myśleć, to Jachira może nawet zapuścić brodę.


1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Klaudia Jachira rozkłada ręce w bezsilności na brak odpowiedzialności naszych rodaków. Polacy w dalszym ciągu podatni są na populizm wynikający z braku świadomości i poczucia odpowiedzialności za więcej niż samego siebie.

Nie jeden socjolog łamie sobie dziś głowę co tak naprawdę stało się z Polakami po 2015 roku, kiedy PiS doszedł do władzy. Przypomnijmy sobie, stare czasy jacy wtedy byliśmy. Czy było tak żeby przy jednym stole rodzina kłóciła się o politykę? Dziś afera za aferą nie ma dnia aby niezależne media nie donosiły o kolejnych wpadkach PiS i to na dziesiątki milionów złotych. Zaczynam tęsknić do afer typu, że ktoś zjadł ośmiorniczki a inny z kimś się spotkał na cmentarzu.

Utrwalony tak silny podział zawdzięczamy przede wszystkim kościołowi i przejętym mediom publicznym. Dopóki jeszcze gospodarka jakoś się kręci dopóty nic się nie zmieni.

Jachira zapuści brodę? Może nie mieć wyjścia.

Niestety zaczynam wierzyć w to, że prędzej posłance Jachirze wyrośnie broda , niż w świadomości Polaków zajdą jakieś zmiany. Nie winię jednak za to do końca suwerena, ale Polacy swój rozum mają i powinni zacząć sami o sobie decydować. Nie mniej jednak słysząc antyszczepionkowca prezydenta, premiera który ogłasza koniec epidemii, szczujnie w mediach publicznych za 2 miliardy złotych rocznie – to czemu się dziwić. Temu że połowa polaków słucha prezydenta i premiera?

To wszystko przekłada się na zachowania Polaków i czemu mam się dziwić, że pana Brauna słucha więcej osób na Facebooku niż jakiejkolwiek rozsądnej osoby. Mam poczucie, że zmierzamy do ogromnej katastrofy, ale cóż poradzić, przyszłość pokaże. Dobrze że są jeszcze osoby które taj jak Klaudia Jachira, które próbują przebić ten mur –

Wrzuciłam ostatnio film z mównicy sejmowej o Spółkach Skarbu Państwa nieudolnie zarządzanych przez PiS, które w ciągu roku, jeszcze przed pandemią, straciły na wartości 57 mld zł, co stanowi połowę budżetu na ochronę zdrowia! Film nie wzbudził wielkiego zainteresowania, ledwo 70 tys. wyświetleń… Natomiast wczorajsza konferencja prasowa Grzegorza Brauna i antyszczepionkowców o tym, że nie należy nosić maseczek, a covid nie istnieje ma 750 tys. wyświetleń i masę euforycznych komentarzy. Jak myślicie, co powinnam zrobić, by zwiększyć swoje zasięgi:

a) zapuścić brodę?

b) zanegować naukowe fakty i przyłączyć sie do płaskoziemców?

c) dać na mszę za to, że Dobry Bóg raczył dzisiaj zarazić 4739 Polaków, a ludzie i tak twierdzą, że pandemii nie ma?

-napisała posłanka Klaudia Jachira

Czy powiedzenie “Mądry Polak po szkodzie” musi cały czas być aktualne?

Szkoda że nie umiemy korzystać z innych mądrości takich jak np Ucz się na cudzych błędach. Jednak czemu mamy się dziwić społeczeństwu które nie ma przykładu z samej góry. łatwo sobie wyobrazić, że zupełnie inaczej dziś wyglądałaby Polska gdyby premier Morawiecki zamiast odkręcać kota ogonem, powiedziałby, drodzy rodacy pomyliliśmy się, nie wiedzieliśmy, sądziliśmy inaczej, teraz czas na to abyśmy razem stawili czoła itd. Jestem pewien że ruchy anty covidowe nie miały by już nic do powiedzenia.

Czytaj także: Polacy dali się podzielić Kaczyńskiemu sprytniej niż zrobił to Koronawirus.

Medycy apelują; “Wyszłam z założenia , że ludzie są mądrzy”.

“Wolność proszę Państwa, to przywilej. Przywilej, który sobie wywalczyliśmy jako Naród. Wolność jednak, to również odpowiedzialność“.

Jedna z pielęgniarek, która toczy walkę z koronawirusem opowiada jak wygląda ich ciężka praca i ile robią dla każdego pacjenta bez wyjątku.

Anestezjologiczna i…. maseczkiDo dziś miałam postanowienie, że nie będę zabierała głosu w sprawie noszenia maseczek….

Opublikowany przez Monikę Drobińską Środa, 7 października 2020

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments