Jej firmy zbankrutowały, ma na koncie 21 zł. Tymczasem PiS zrobił z niej prezeskę .


3 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Kilka nieudanych biznesów, upadłość konsumencka i 21 zł na koncie – to dorobek nowej prezes Koltaru, spółki należącej do Grupy Azoty. Do tego zdjęcia z najważniejszymi politykami PiS i aktywność polityczna.Od czerwca 2020 roku jest prezesem spółki należącej do Grupy Azoty i dostarczającej usługi kolejowe na terenie całego kraju.

Angelika Świtalska w polityce działa od niedawna, bo od 2018 roku.

Jednak dzięki ogromnemu oddaniu PiS (Świtalska chętnie chwali się w mediach społecznościowych zdjęciami z czołowymi politykami konserwatywnej partii). Interesy Świtalskiej z Tarnowem przypadały na czas, gdy prezydentem miasta był Ryszard Ścigała.

Angelika Świtalska:

Wi-Fi należy zastąpić alternatywnym internetem przewodowym w szkołach i innych placówkach, gdzie dzieci spędzają dużo czasu.

na przełomie roku 2000 w Polskiej Grupie Kapitałowej Kredyt – firma przypominała argentyńską piramidę finansową. Prokuratura szacuje, że wyłudziła od co najmniej 1020 osób prawie 4,5 mln złotych.Niedługo później Świtalska została wspólniczką i prezeską Rzeszowskiego Centrum Kapitałowego, które zajmowało się windykowaniem klientów firmy pożyczkowej jej byłego męża.

Co ciekawe, mimo że przez lata zarządzała setkami tysięcy złotych w różnych firmach, jej konto w roku 2019 roku nie prezentowało się imponująco. Świtalska w oświadczeniu majątkowym, które musiała złożyć jako radna miejska, zadeklarowała posiadanie 1,5 tys. złotych oraz 13 euro i 47 centów na kontach bieżących oraz 21,76 złotych na rachunku oszczędnościowym.

Kontrowersyjne nominacje PiS

To nie pierwsza nominacja PiS, która budzi wątpliwości. Nie dość, że ekipa rządzących często zatrudnia na kluczowych stanowiskach młode i niedoświadczone osoby, to zdarza się jej też obsadzać stołki prezesów osobami z wykształceniem i doświadczeniem zawodowym zupełnie niezwiązanym z nowo objętym stanowiskiem.„Dobra zmiana” dociera jednak również poza spółki z udziałem Skarbu Państwa. Ostatnio Vistula Retail Group, skupiająca marki takie jak Vistula, Wólczanka czy W. Kruk, dorobiła się nowego prezesa. Został nim Andrzej Jaworski, były poseł PiS i zaufany człowiek Tadeusza Rydzyka.Na znajomościach z władzami PiS można zrobić zawrotną karierę, za czasów „dobrej zmiany” 84 osoby związane z obozem rządzącym za pośrednictwem 14 giełdowych spółek skarbu państwa, zarobiło łącznie 162,4 mln złotych.

Angelika Świtalska wyjaśniła, że z powodu natłoku obowiązków służbowych taka rozmowa nie będzie możliwa.

Nie mogła więc wypowiedzieć się na temat sprzedawanego przez kolejną swoją firmę baldachimu na łóżko, który chroni ciało przed promieniowanie spowodowanym przez WiFi i w ogóle o krucjacie przeciw “szkodliwości Wi-Fi i telefonów”.

Na początku mojego kariery zawodowej pracując jako pielęgniarka zrozumiałam, że chcę być blisko ludzi, tym bardziej osób, które potrzebują wsparcia i pomocy.

To doświadczenie dało mi siłę i przekonanie, że chcę być oparciem dla osób potrzebujących pomocy. Przez kilka lat byłam zaangażowana w działalność charytatywną w ramach ośrodków leczenia z uzależnień „Monar”.

Mam również za sobą lata praktyki w zarządzaniu i obrotem nieruchomościami. Zajmowałam stanowiska kierownicze w różnych przedsiębiorstwach.

Od kilku lat pracuję na stanowisku kierowniczym w firmie zajmującej się promocją zdrowia oraz szkodliwego wpływu promieniowania elektromagnetycznego na organizm człowieka.

Angelika Świtalska o sobie.

Zdobywając swoje wykształcenie i doświadczenie zawodowe w Polsce i zagranicą przygotowywałam się do służby publicznej.Na początku mojego kariery zawodowej pracując jako pielęgniarka zrozumiałam, że chcę być blisko ludzi, tym bardziej osób, które potrzebują wsparcia i pomocy.Mam również za sobą lata praktyki w zarządzaniu i obrotem nieruchomościami. Zajmowałam stanowiska kierownicze w różnych przedsiębiorstwach.Od kilku lat pracuję na stanowisku kierowniczym w firmie zajmującej się promocją zdrowia oraz szkodliwego wpływu promieniowania elektromagnetycznego na organizm człowieka.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
4
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
2
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments