Jest jedna reforma która wyszła Kaczyńskiemu! Dziś NIK podziękował opozycji za zaufanie.


9
Subksrybuj nas na Google News

“PiS nie taki straszny”. Udało im się powołać niezależnego prezesa Najwyższej Izby kontroli, który podziękował dziś opozycyjnym posłom śledczym za dostarczenie dowodów machlojek w ministerstwie zdrowia.

Pomijając dzisiejszą opinię dobrej zmiany na temat Mariana Banasia, któremu zapewne nie życzy wszystkiego dobrego to efekt nie jest taki zły. NIK podziękował posłom opozycji za przekazanie dokumentów dotyczących zakupów Ministerstwa Zdrowia. Sytuacja nieco przypomina najlepsze fragmenty z komedii Barei. Wojna pomiędzy Pisem a Banasiem trwa prawie od momentu jego powołania właśnie dzięki głosom posłów PiS. Prezes NIK ma problemy ze swoimi oświadczeniami majątkowymi. Sprawę prowadzi CBA, ale Banasia chroni immunitet.

Posłowie śledczy po ujawnieniu afery w ministerstwie zdrowia, w wyniku kolejnej kontroli poselskiej wpadli na kolejne nieścisłości w umowie zakupu respiratorów. Całość zgromadzonych dowodów postawili przedstawić w NIK, za co dostali podziękowania.

W piątek posłowie opozycji zorganizowali briefing prasowy, na którym poinformowali o swoich ostatnich działaniach.

– Postanowiliśmy z panem posłem Jońskim przekazać dokumenty, które zgromadziliśmy przez ostatni miesiąc podczas kontroli w Ministerstwie Zdrowia – stwierdził Michał Szczerba.

Politycy chcą, by wyjaśniono sprawę zakupu 1241 respiratorów, za które resort zapłacił “blisko 35 mln euro”. Ostatecznie dostarczono jedynie część zamówienia.

Dokonaliśmy również z panem posłem Jońskim kolejnego odkrycia, dokonaliśmy analiz faktur pro forma, które wystawiał handlarz bronią i co się okazało? Handlarz bronią wystawił faktury nie na 1241 respiratorów, ale na 2200 respiratorów. Nie na kwotę przewidzianą w umowie ramowej i w zamówieniu, czyli na kwotę 200 mln zł, ale na kwotę 370 mln zł. Na szczęście ministerstwo te faktury pro forma zweryfikowało, ale do tej pory nie odzyskało pieniędzy, które powinny być na koncie Ministerstwa Zdrowia – dodał Szczerba

Podziękowania od Banasia

Dziękujemy posłom Michałowi Szczerbie oraz Dariuszowi Jońskiemu za przekazanie NIK dokumentów w sprawie zakupów Ministerstwa Zdrowia. To dowód na zaufanie, jakim cieszy się Izba i broniący jej niezależności Prezes Marian Banaś. Wkrótce Prezes podejmie decyzję o terminie i zakresie kontroli” – poinformowała Najwyższa Izba Kontroli na Twitterze.

Banaś chce większej niezależności, przeszkadzają mu zastępcy związani z PiS

Prezes NIK złożył wniosek o odwołanie swojego zastępcy, związanego z PiS Tadeusza Dziuby, który miał wywierać naciski na kontrolerów i wypaczać raporty pokontrolne.

Czytaj dalej Wojna w NIK. Poszło o ocenę działalności Beaty Kempy. “Wracają” plecaki dla Aleppo.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

9

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
4
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
3
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments