fbpx

Jest odpowiedź duchownych na słowa o. Rydzyka. Będziecie zaskoczeni.


1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

,,Tylko powiedz to każdemu” to apel zwykłych duchownych, którzy sprzeciwiają się ukrywaniu pedofilii w kościele. Tytuł nawiązuje do popularnego filmu braci Sekielskich ,,Tylko nie mów nikomu”, który opowiada o wykorzystywaniu seksualnym dzieci przez księży, a także o ukrywaniu tego przez ludzi kościoła. Apel jest odpowiedzią na słowa ojca Rydzyka, który wprost stwierdził, że ksiądz ukrywający pedofilię jest męczennikiem.

Duchowni nagrali video, w którym powiedzieli jednogłośnie: ,,jestem po stronie skrzywdzonych przez ludzi kościoła”. Księża, zakonnicy i zakonnice podkreślili, że milczenie jest przyzwoleniem na zło. Dlatego oni nie chcą milczeć, chcą mówić głośno, że nie zgadzają się ze słowami ojca Tadeusza Rydzyka. Sprzeciwiają się czynom pedofilskich oraz ukrywaniu ich. Apel podpisało 28 duchownych.

,,Wszystko, coście uczynili jednemu z tych moich braci najmniejszych, mieście uczynili”.

Mówią początkowe słowa video. Jest to zdanie, które wypowiedział Jezus w Ewangelii św. Mateusza. To nijakie słowo wprowadzenia oraz zdanie, które ma kierować duchownych.

Nie zmienia to faktu, że Episkopat Polski nie wydał jeszcze oficjalnego oświadczenia na ten temat. Całe szczęście, nie potrzeba tego, aby inni duchowni sami wydali takie oświadczenie. Ojciec Tomasz Biłka, dominikanin podkreślił: 

,,Przekroczyliśmy ostateczny punkt, poza którym dalsze milczenie jest oczywistym złem”.

https://gazetaplus.pl/giertych-i-morawiecki-potrafia-tak-samo-twardo-negocjowac/28717/

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
2
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
2
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
4
NIE WIERZĘ