Jest przetarg na budowę twierdzy pod sejmem! Powstanie wielka brama


1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

“Rzeczpospolita” poinformowała, że z inicjatywy Kancelarii Sejmu (PiS) zostanie zbudowana wielka brama przed sejmem. Przeszkoda ma stanąć od strony ul. Górnośląskiej, gdzie często zbierają się demonstrujący.

W dokumentacji Kancelarii Sejmu czytamy, że przetarg rozpisano 10 listopada. Brama stanie w miejscu, w którym od czasu objęcia władzy przez PiS często zbierają się demonstrujący – przy wjeździe od ul. Górnośląskiej, niedaleko budynku Senatu. Wielka brama ma mieć 3 m wysokości i 8,2 m szerokości. Obok mają powstać też dwie furtki, wysokie na 3 m, a szerokie na 1,36 m. A także 20 metrów “infrastruktury towarzyszącej”. Brama będzie sterowana automatycznie. Na furtce od strony pawilonu wartowniczego mają pojawić się domofony.

Czy główny cel bramy to ochrona przed demonstracjami? Tak wynikałoby z odpowiedzi Centrum Informacyjnego Sejmu, którą otrzymała w tej sprawie “Rzeczpospolita”

Inwestycja zredukuje konieczność stosowania przez Kancelarię Sejmu, straż marszałkowską i inne służby, w tym policję, droższych i mniej efektywnych rozwiązań doraźnych, co jest szczególnie istotne w kontekście prób wtargnięcia na teren Sejmu osób nieuprawnionych oraz aktów dewastacji budynków sejmowych

Według informacji Rzeczpospolitej brama prawdopodobnie będzie zamykana na noc oraz gdy wokół sejmu powstaną “społeczne napięcia”.

Z dokumentacji zamieszczonej na stronie Kancelarii Sejmu wynika, że oferty w przetargu można zgłaszać do dnia 2 grudnia. Brama ma powstać w ciągu pół roku od podpisania umowy przez wykonawcę, co może świadczyć o tym, że PiS szykuje nam kolejne powody do powszechnego oburzenia.

źródło: wyborcza.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
1
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
2
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
1
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments