fbpx

Jesteś przedsiębiorcą i protestujesz? Nie zasługujesz na pomoc od Państwa! Nowe zapisy tarczy przerażają samozatrudnionych.


3 comments, 10
Subksrybuj nas na Google News

Przedsiębiorcy, którzy biorą udział w ulicznych protestach, mogą stracić prawo do pomocy finansowej od państwa. Tak wynika z zapisów, które znalazły się w najnowszej wersji tarczy antykryzysowej. Jeden z zapisów tarczy antykryzysowej 6.0 może zostać wykorzystany przez PiS do ukarania niepokornych przedsiębiorców, którzy biorą udział w protestach ulicznych. Rozporządzenie czeka na podpis Dudy.

Chodzi tutaj o art. 22 tarczy antykryzysowej 6.0, według którego “naruszenie przez przedsiębiorcę ograniczeń, nakazów i zakazów w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej ustanowionych w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii (…) stanowi podstawę odmowy udzielenia pomocy publicznej, w szczególności wsparcia finansowego”.

Firmy obawiają się, że interpretacja tego zapisu obejmie m.in. samozatrudnionych, którzy biorą udział w ulicznych protestach. Pojawienie się na jednej z demonstracji może zostać uznane za złamanie zakazu zgromadzeń powyżej 5 osób. W konsekwencji może to oznaczać odebranie świadczenia postojowego. Firmy boją się, że władza wykorzystuje chaos wokół wyroku Trybunału, by tłumić protesty pojedynczymi zapisami i zastraszać ludzi.

źródło: innpoland.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

3 comments, 10

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
2
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
6
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
4
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Stop obłudzie
Stop obłudzie
11 miesięcy temu

Zamiast dawać się terroryzować , czas pogonić terrorystów.

Kita
Kita
11 miesięcy temu

ciekawe jak ich znajda ??????

bocian
bocian
10 miesięcy temu

ten glancuś picuś znowu podpisze ustawę,kto go wybrał na prezydenta