PIS już planuje podatki na 2022 rok – BĘDZIESZ ZAPI… ZA MISKĘ RYŻU!


2 comments, 7
Subksrybuj nas na Google News

Jeszcze obecny rok 2020 nie dobiegł końca a nasz miłościwy rząd, z Premierem Morawieckim już szykują listę podatków na rok 2022. Lepiej szukajcie pracy na drugi etat bo za rok – jeszcze większa drożyzna!

Podatek smartfonowy

Pierwszym podatkiem który planuje wprowadzić rząd i który jest już procedowany w Sejmie to tzw. “opłata smartfonowa” czyli specjalny podatek od smartfonów który miałby się wliczać w poczet tzw. opłaty reprograficznej – czyli opłaty od nośników danych takich jak DVD czy karty pamięci. Jednak teraz okazuje się że przestarzałe nośniki nie przynoszą już państwu zysków, dlatego opłatą mają zostać objęte również urządzenia smart – czyli telefony, smartwatche, opaski itd. W praktyce oznacza to że od 1 stycznia 2022 ceny smartfonów wzrosną o nawet paręset złotych a wszystko to pójdzie na zasilenie programu “Koryto+”

„Projekt przygotowywany przez Ministerstwo Kultury miał trafić jeszcze w grudniu do wykazu prac legislacyjnych rządu. Tyle że jeszcze nie trafił”

Piotr Gliński – Minister Kultury

Wyższa akcyza za samochody używane i to ponad 10 krotnie

Kolejnym z podatków miałaby być wyższa kaucja na samochody używane sprowadzane do polski – projekt ustawy jest już przygotowywany przez polski Sejm i jego założeniem miałoby być “znaczące utrudnienie” i sprzedaż samochodów używanych na terytorium RP. Oznacza to że samochody używane znacząco podrożeją a jeszcze mniej Polaków będzie stać na samochód.

Chcielibyśmy stosunkowo szybko opracować regulację akcyzową, która sprawi, że samochodów używanych po prostu nie będzie się opłacało do Polski sprowadzać

Jadwiga Emilewicz – Minister Rozwoju

Podatek od deszczu – nie to nie żart

Pierwotnie miał objąć tylko działki, jednak rząd szybko wycofał się z pomysłu i od 1 stycznia 2022 podatek obejmie wszystkie gospodarstwa domowe, niezależnie od wielkości działki co w praktyce oznacza że zapłacą wszyscy, oznacza to wyższy czynsz. Poniżej lista stawek.:

  • 1,50 zł   za 1 m2 na rok – w przypadku działki bez urządzeń do retencjonowania wody z powierzchni uszczelnionych trwale związanych z gruntem,
  • 0,90 zł za 1 m2 na rok – w przypadku działki z urządzeniami do retencjonowania wody z powierzchni uszczelnionych o pojemności do 10% odpływu rocznego z powierzchni uszczelnionych trwale związanych z gruntem,
  • 0,45 zł na 1 m2 na rok – z urządzeniami do retencjonowania wody z powierzchni uszczelnionych o pojemności od 10 do 30% odpływu rocznego z powierzchni uszczelnionych trwale związanych z gruntem.

Opłata węglowa

Do końca pierwszej połowy 2021 roku rząd ma rozpocząć procedowanie ustawy o tzw. podatku węglowym który ma sprawić że podrożeją ceny węgla ze względu na objęcie cłem towarów których “produkcja wymaga dużych ilości CO2” w praktyce oznacza to że podrożeje WSZYSTKO. Od ogrzewania, przez wodę i prąd.

Nowa opłata ma zapobiegać przenoszeniu produkcji, zwłaszcza wysokoemisyjnego przemysłu, do państw, gdzie nie trzeba płacić za emisję gazów cieplarnianych” 

PAP

Podatek cyfrowy

Wymuszony na Polsce przez Unię Europejską tzw. “digital tax” oznacza opodatkowanie usługodawców mediów społecznościowych takich jak FaceBook czy Twitter – oznacza to że albo zapłacimy że będziemy bombardowani jeszcze większą ilością reklam albo będziemy zmuszeni do wykupu abonamentu premium.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 comments, 7

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
5
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
2
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
2
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
1
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
JEBESQRWIAŁYpis
JEBESQRWIAŁYpis
1 miesiąc temu

dziękujemy socjalistyczno-komunistycznej partii nieudaczników z pis-u

zooro
zooro
Odpowiedź do  JEBESQRWIAŁYpis
1 miesiąc temu

do 2022 to nawet smród po pisie nie zostanie i po tym zondzie a te wszystkie podatki i rozporządzenia zostaną anulowane i nastąpi normalność i spokuj