Jezu chroń mnie od niebezpieczeństwa pis owskiej zagłady – Twoja córka. Plakaty na drzwiach Kościołów i wejściu do Pałacu Prezydenckiego.


2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Kilka najważniejszych warszawskich pomników w nocy z wtorku na środę zostało przyozdobionych tęczowymi flagami.Następnej nocy z środy na czwartek , na drzwiach kilku kościołów zostały nalepione Plakaty.

Po nocnej akcji z tęczowymi flagami pojawiło się oświadczenie kardynała Kazimierza Nycza. Duchowny ocenił, że flaga na pomniku Jezusa Chrystusa przed Bazyliką Świętego Krzyża w Warszawie to “profanacja, która spowodowała ból ludzi wierzących”. Natomiast proboszcz parafii na Pl, Trzech Krzyży w Warszawie , całą akcję ocenił jako jawny atak na Kościół oraz wszystkich wierzących , ponadto nalepienie plakatów na drzwiach jego parafii ocenił jako wandalizm i jawne zagrożenie dla niego samego.

Foto: Andrzej Woszczyński.

kardynał Kazimierz Nycz

“Profanacja zabytkowej figury Chrystusa “Sursum corda” przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie spowodowała ból ludzi wierzących, parafian kościoła Świętego Krzyża oraz wielu mieszkańców stolicy, dla których figura Zbawiciela dźwigającego krzyż stała się symbolem nadziei w najtrudniejszych dniach Powstania.
Foto: Z strony FB Spacerowiczka( https://www.facebook.com/123spacerowicze )

Treść odezwy na kartce:

“Pamięci poległych w walce z codzienną nienawiścią, tych, którzy mieli siłę, by skoczyć w ciemność. Dodająca wiary w lepszą przyszłość osobom, którym państwo zabrało wolność i bezpieczeństwo. Wzywająca do otwartej wojny przeciw dyskryminacji. Nakazująca nie prosić, nigdy więcej nie błagać o szacunek i litość. To miasto jest nas wszystkich.”

Odezwa zakończona jest wulgarnym zwrotem i podpisana przez “GANG SAMZAMĘT”, “STOP BZDUROM” i “POETKĘ”.

Beata Szydło i Mateusz Morawiecki komentują. “Profanacja”

Do sprawy odniosła się Beata Szydło. “Działacze LGBT domagają się szacunku dla siebie, tymczasem okazuje się, że nie mają żadnego szacunku dla miejsc i pomników świętych dla Polaków” – czytamy we wpisie na Twitterze.

Wcześniej głos zabrał premier Mateusz Morawiecki. Szef polskiego rządu stwierdził, że “granice zostały przekroczone”. “Zbezczeszczona figura Jezusa z Krakowskiego Przedmieścia to nie tylko symbol religijny, ale świadek dramatycznej historii stolicy. Tej samej Warszawy, która ucierpiała z rąk ludzi, którzy nie tolerowali innej wizji świata, niż ich własna” – czytamy we wpisie Morawieckiego.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments