fbpx

Kaczyński o Morawieckim – “Bez mojego poparcia nie byłby tym, kim jest”


3 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla Gazety Polskiej wspomina premiera Mateusza Morawieckiego, w jego stronę padają dosyć dziwne słowa. Kaczyński stwierdza że gdyby nie jego “poparcie” to Morawiecki nie byłby “tu gdzie jest teraz”

Kaczyński o wsparciu dla Morawieckiego

W wywiadzie dla Gazety Polskiej Kaczyński opowiada o swoim poparciu i zaufaniu dla premiera Morawieckiego. Póki co “jest dobrze”. Sam Kaczyński przyznaje.:

Ma moje poparcie i zaufanie, bo gdyby nie miał, to nie byłby tym, kim jest

Jarosław Kaczyński dla Gazety Polskiej

Potem wicepremier dodał, że póki co jego głos “gwarantuje mu wsparcie”.

Na razie moje wsparcie mu to gwarantuje, choć oczywiście może się tak wydarzyć, że mój głos nie będzie miał takiego znaczenia

Jarosław Kaczyński dla Gazety Polskiej

Potem Kaczyński dodał, że w “polityce wszystko może się zmienić”

Kaczyński o skróceniu kadencji i wcześniejszych wyborach

W tym samym wywiadzie prezes PiS został zapytany o ewentualne skrócenie kadencji i szybsze wybory. Odpowiedział, że jest to możliwe i “pewne wydarzenia” mogą do tego doprowadzić. Sam jednak wyraża nadzieję, że przyśpieszonych wyborów nie będzie a rząd Morawieckiego dokończy kadencję.

“Może dojść do wydarzeń, które doprowadzą do skrócenia kadencji. Ale żeby była jasność – nie prognozuję wcześniejszych wyborów. Jedynie nie wykluczam takiej ewentualności. Jesteśmy zdeterminowani, by dokończyć tę kadencję jako formacja sprawująca rządy. Będąc w koalicji, zawsze trzeba być przygotowanym na jakieś perturbacje. Ale nawet gdyby odpadło kilka głosów, to wydaje mi się, że znalazłyby się nowe. Zatem nasz cel – wybory w przewidzianym konstytucyjnie terminie, w 2023 r., i kolejna kadencja – jest osiągalny”

Jarosław Kaczyński dla Gazety Polskiej

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
1
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
1
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ