fbpx

Kaczyński przyznaje, że zrobił na złość. “Średnio rozgarnięta kobieta chcąca aborcji załatwi ją sobie taniej, lub drożej”


1 comment, 1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Bzdurą jest twierdzenie, że aborcja jest zakazana. Wciąż jest dopuszczalna, jeśli ciąża wywodzi się z przestępstwa i jeżeli zagraża życiu, albo zdrowiu kobiety – stwierdził Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla “Wprost”. Prezes dodał również, że są ogłoszenia w prasie, “które każdy średnio rozgarnięty człowiek rozumie i może sobie taką aborcję za granicą załatwić, taniej lub drożej”.

Wątek prawa aborcyjnego w rozmowie pojawia się od stwierdzenia Jarosława Kaczyńskiego, że kobiety według nowoczesnej nomenklatury to “osoby z macicą”. – Znałem w życiu kilka pań, które na skutek choroby zostały pozbawione macicy. I co? Przestały być kobietami? – zapytał.

W jego ocenie Trybunał Julii Przyłębskiej zaostrzając prawo aborcyjne nie mógł wydać innego wyroku. – Trybunał wydał najłagodniejszy wyrok jaki mógł – uważa prezes PiS.

Za “bzdurę” uznał twierdzenie, że aborcja w Polsce jest zakazana. – Wciąż jest dopuszczalna, jeśli ciąża wywodzi się z przestępstwa i jeżeli zagraża życiu, albo zdrowiu kobiety. Chodzi tylko o zespół Downa i Turnera, gdzie możliwość aborcji zlikwidowano – powiedział Kaczyński.

Zastrzegł, że wie, iż są ogłoszenia w prasie, “które każdy średnio rozgarnięty człowiek rozumie i może sobie taką aborcję za granicą załatwić, taniej lub drożej”.

Zdaniem prezesa PiS aborcja jest też dopuszczalna w przypadku zagrożenia zdrowia psychicznego matki. – Dla jednych jest to być może nie do przyjęcia, ale można z tego skorzystać – wskazał.

– W moim przekonaniu nic takiego, co by zagrażało interesom kobiet, się nie stało – ocenił szef PiS. – Nie akceptuję prawa do aborcji jako zasady – ona jest złem – podkreślił.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
1
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
car
car
8 miesięcy temu

większość to średnio rozgarnięci…..dlatego można ich poniżać ?????