fbpx

Kaczyński wyjawił plany podatkowe? “Musimy zabierać jeszcze więcej pieniędzy”


1 comment, 1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

W spacyfikowanych przez władzę mediach regularnie można słyszeć przekaz, że “rząd daje”. “Rząd dał pieniądze Polakom” to jeden z kultowych pasków Wiadomości. Inną wersją jest również, że “środki na wydatki socjalne znalazły się dzięki zlikwidowaniu mafii vatowskich”. Pewną konsternację wśród elektoratu PiS mogły wywołać niedawne słowa Jarosława Kaczyńskiego, który szczerze przyznał, że rząd nie ma własnych funduszy, a zdecydowana większość pochodzi z kieszeni Polaków. Czy przez przypadek wyjawił też plany podatkowe na najbliższą przyszłość?

– Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeśli rząd mówi, że komuś coś da, to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy – to jeden z najgłośniejszych cytatów Margaret Thatcher. Nie jest to do końca prawda, gdyż władze dysponują pewną pulą środków, pochodzących np. z zysków państwowych spółek. Jednak zestawiając bilans procentowo – lwią część budżetu stanowią wpływy podatkowe, zaczerpnięte z naszych kieszeni. Swego rodzaju podatkiem jest również inflacja. Każdy punkt procentowy tego wskaźnika przynosi budżetowi dodatkowe 4 miliardy złotych rocznie.

Wersję o “pieniądzach rządu” obalił również Jarosław Kaczyński. Prezes PiS rozbrajająco przyznał, że fundusze są czerpane bezpośrednio od podatników. – My przecież nie mamy żadnego sezamu, z którego wyciągamy pieniądze na zasadzie “sezamie otwórz się”. Tylko mamy to, co uczciwie mówiąc, zabieramy z kieszeni obywateli. Zatem, żeby to zrobić, musimy zabierać jeszcze więcej – wyjawił publicznie najbardziej wpływowy polityk.

Czy jego słowa można traktować jako zapowiedź planów gospodarczych na przyszły rok, przy oddalającej się perspektywie pozyskania środków z KPO i coraz większej dziurze budżetowej?


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
1
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
6
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
1
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
1
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
2
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Coraz większy kryzys zamiast dobrostanu
Coraz większy kryzys zamiast dobrostanu
11 miesięcy temu

Nie ma żadnych wątpliwośći że rodziny stały się zakładnikami rządu PIS ze względu na wzrost kosztów życia i zadłużenia rodzin pożyczkami, kredytami w obcych walutach zwłaszcza we frankach. Zadłużenie wobec banków przyspiesza przez historyczną drożyznę a przez to automatyczny wzrost podatku VAT. Obecnie od dwóch lat akładnikami dyktatury PIS stajemy się wszyscy biorąc po uwagę falę kryzysów od covid począwszy i szereg obostrzeń i ograniczeń (sankcje społeczne) po żywotne kryzysy energetyczne i szantaże ustawowe sądowe buble prawne tzw. stosowanie polityki SOFT POWER. W Polsce powstają ustawy które są zapowiadane w mediach w rzeczywistości nich nad nimi się nie pochylał ani… Czytaj więcej »