Kard. Nycz wzywa do zaprzestania przekraczania granic. Osoby LGBT przestały grzecznie prosić o godność


1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Tęczowe flagi zawisły na najważniejszych pomnikach w stolicy, w tym figurze Chrystusa “Sursum corda” czy Mikołaja Kopernika, Wincentego Witosa, Józefa Piłsudskiego i warszawskiej Syrenki.

Jak wynika z wpisu za nocną akcję odpowiedzialne są grupy: Gang Samzamęt, Stop Bzdurom oraz Poetka.

Oprócz tęczowych flag na pomnikach znalazły się jeszcze ulotki. Czytamy w nich : “To szturm! To atak! To tęcza! Pamięci poległych w walce z codzienną nienawiścią. Tych, którzy mieli siłę, by skoczyć w ciemność. Dodająca wiary w lepszą przyszłość osobom, którym państwo zabrało wolność i bezpieczeństwo. Wzywająca do otwartej wojny przeciw dyskryminacji. Nakazująca nie prosić. Nigdy więcej błagać o szacunek i litość. To miasto jest nas wszystkich. Jeb… się, ignoranci”.

Manifest grupy przeprowadzającej nocną akcję: „To jest szturm! To tęcza. To atak!Postanowiłyśmy działać.Tak długo…

Opublikowany przez Spacerowiczka Wtorek, 28 lipca 2020

Manifest grupy przeprowadzającej nocną akcję:

„To jest szturm! To tęcza. To atak!Postanowiłyśmy działać.Tak długo jak będę się bać trzymać Cię za rękę.Tak długo aż nie zniknie z naszych ulic ostatnia homofobiczna furgonetka.To nasza manifestacja odmienności – ta tęcza.Tak długo jak flaga będzie kogoś gorszyć i będzie “niestosowna”, tak długo uroczyście przyrzekamy – prowokować.Sorry…. Nikt przecież nie powie, że polska flaga jest niestosowna i że kogoś obraża… Gdy zabierane są nam kolejne prawa, los waży się na szalach władzy.Niepokoi milczenie polityków – przerażają ich słowa. Nie będziemy prosić o litość, błagać o szacunek i zrozumienie.Jesteśmy głosem za małych na to by ich słuchano, za małych by coś powiedzieć.Uciszanych przez rodziców. Zmęczonych codzienną batalią ze światem. Oduczyliśmy się grzeczności i narzuconej gry w normalność.Gdy system chce byśmy skakali w ciemność sami, razem wypowiadamy mu walkę. Syrenka warszawska ma w dłoni miecz i tarczę.Ma tęczę i bandanę. To nasze wezwanie do walki. Jak długo będziemy zasypiać z myślą, że i tak nic się nie zmieni.tak długo będzie trzeba przypominać o tym że istniejemy. Że nie jesteście sami i same. To miasto jest też nasze. Walczcie.”

Kard. Nycz: Zaprzestańmy stosowania aktów wandalizmu i przekraczania granic w debacie publicznej”

“Profanacja zabytkowej figury Chrystusa »Sursum corda« przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie spowodowała ból ludzi wierzących, parafian kościoła Świętego Krzyża oraz wielu mieszkańców stolicy, dla których figura Zbawiciela dźwigającego krzyż stała się symbolem nadziei w najtrudniejszych dniach Powstania. Apeluję, by niezależnie od wyznawanych poglądów szanować uczucia religijne ludzi wierzących. Zaprzestańmy stosowania aktów wandalizmu i przekraczania granic w debacie publicznej” – czytamy w oświadczeniu kardynała


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments