fbpx

Kolejne 2 miliardy dla TVP w środku pandemii w ramach rekompensaty


5
Subksrybuj nas na Google News

Rząd przyznał Telewizji Polskiej w formie obligacji skarbowych granty o wartości 1.71 miliarda złotych w ramach “rekompensaty abonamentowej”. I to wszystko w środku pandemii.

Kolejna góra pieniędzy dla TVP

W ustawie budżetowej na rok 2021 zakłada się, że Telewizja Polska, Polskie Radio i regionalne rozgłośnie radiowe otrzymają 1.95 miliarda złotych w ramach rekompensaty abonamentowej. Pieniądze dla TVP przekazał w formie obligacji skarbowych minister finansów na polecenie Premiera. Według oficjalnych zapisów środki mają być przeznaczone tylko na wypełnianie misji publicznej.


Z oficjalnych zapisów wynika, że według podziału środków Telewizja Polska otrzymała niemal całość – 1.71 miliarda złotych. Dla rozgłośni Polskiego Radia – 125 tysięcy złotych. A spółki radiofonii regionalnej 112 tysięcy złotych do podziału.

Kurski – “Rekompensata jest obowiązkiem państwa”

Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej w wywiadzie dla Wirtualnemedia.pl ocenił, że rekompensata abonamentowa jest niczym innym jak “wykonaniem ustawy, która obowiązuje w Polsce”.

Kurski oczywiście wymaga większych nakładów z budżetu państwa i mówi nawet o 3 miliardach rocznie na Telewizję Polską.

Państwo powinno na media publiczne dawać prawie 3,5 mld zł, gdyby ustawa działała prawidłowo – zbiera 600 milionów, dodaje 1,95 mld. I tak brakuje miliarda, a słyszymy, jakby te 2 mld były kosmicznym poświęceniem ze strony państwa. To jest po prostu obowiązek państwa, który wreszcie przy obecnej władzy został należycie wykonany

Jacek Kurski dla WirtualneMedia.pl

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

5

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
2
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments