Kolejne dziwaczne pomysły. Samorządowcy będą roznosić pakiety wyborcze. Min. Rozwoju zajmuje się ordynacją wyborczą?


4.2k Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Klub PiS proponuje kolejne nieskonsultowane z nikim pomysły na przeprowadzenie wyborów prezydenckich.

W ponad 50 krajach wybory zostały przełożone. W Polsce partia rządząca zamiast zajmować się upadającą gospodarką, dąży do wyborów za wszelką cenę.

Minister rozwoju zajmuje się teraz ordynacją wyborczą, a przedsiębiorcy poczekają

Jadwiga Emilewicz, Łukasz Schreiber i prof. Przemysław Czarnek przedstawili nowy projekt ustawy o wyborach prezydenckich. Jak zapewniają, nowy projekt wychodzi naprzeciw oczekiwaniom opozycji.

Projekt ten był współtworzony z szerokim gronem ekspertów. Projekt ustawy chlelibyśmy dziś opublikować na stronach sejmu. Słysząc różne komentarze ze strony opozycji wierzymy, że uda nam się uzyskać właściwy poziom współpracy – mówiła Jadwiga Emilewicz.

Zamiast zajmować się gospodarką Minister Rozwoju zajmuje się ordynacją wyborczą. Może to i lepiej bo dotychczasowe pomysły pani minister spotkały się raczej z dużym zdziwieniem.

Emilewicz chce rozdawać talony na wycieczki. Nowy program ogłosiła minister.

Nikt z opozycji nie był zapraszany na żadne konsultacje. Powiedzenie “szerokie grono ekspertów” bez wymieniania żadnego nazwiska, już nam się przejadło.

Minister odpowiedzialna za przemysł i rozwój nie wiedziała o proteście przedsiębiorców, myślała że to ruch antyszczepionkowy.

Wybory odwołane, bo nie było kandydatów

Totalny chaos, Państwowa Komisja Wyborcza stwierdziła że wybory się nie odbyły ponieważ nie było kandydatów. Pomimo tego komunikatu PiS zapisuje w swoim najnowszym projekcie, że głosy poparcia starych kandydatów będą uznane. Czyli kandydaci jednak jacyś byli. To jakaś czeska komedia.

Czytamy w projekcie “W przypadku kandydata, zarejestrowanego przez Państwową Komisję Wyborczą w wyborach zarządzonych na 10 maja 2020 r., zgłoszonego ponownie jako kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej przez odpowiedniego pełnomocnika wyborczego komitetu wyborczego, który zawiadomił o uczestnictwie w wyborach na podstawie ust. 1, uznaje się danego kandydata za zarejestrowanego kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 r. przez Marszałka Sejmu w kolejnym terminie”

Wybory mieszane, czyli najpierw wybór wyborów

Według posła Przemysława Czarneka (PiS) powiedział, że “wybory prezydenckie będą się odbywały normalnie w lokalach wyborczych, z tym że każdy, kto nie będzie chciał przyjść do lokalu wyborczego będzie mógł oddać głos korespondencyjnie”

Według PiS wyborca będzie musiał dokonać wyboru w sprawie sposobu wyboru, będzie musiał powiadomić komisarza wyborczego za pośrednictwem urzędu gminy do 12 dnia przed dniem wyborów, a wyborca podlegający w dniu głosowania obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych – do 5 dnia przed dniem wyborów.

Pakiety będą roznosili urzędnicy z urzędu gminy ?

To jest efekt braku konsultacji, w jaki sposób i kto z urzędu gminy będzie dostarczał pakiety wyborcze? Gołym okiem widać że chodzi tu o ukaranie samorządów i powierzenie im obowiązku , którego nie będą mogli wypełnić.

Rząd polski zalega z płatnościami do samorządów za podwyżki nauczycieli, a ostatnie przelewy z podatków od dochodów mieszkańców pomniejszył o 40%. Skąd samorządy wezmą na to pieniądze?


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

4.2k Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
4
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
1
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
4
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments