fbpx

Kolejny poseł opuszcza klub PiS. Giertych komentuje.


1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Kolejny poseł zgłosił swoje odejście z klubu Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi o Andrzeja Sośnierza. Razem z Agnieszką Ścigaj i Pawłem Szramką stworzą nowe koło poselskie.

PiS się sypie?

Kolejny poseł opuszcza klub PiS i tym samym jego siła znowu maleje. Wiadomości o odejściu posła “Porozumienia” z klubu Prawa i Sprawiedliwości potwierdziła “Gazeta Wyborcza” oraz “Onet.pl”. Poseł zapowiedział wraz z dwójką innych posłów utworzenia nowego koła poselskiego o nazwie “Polskie Sprawy”. Posłów połączyły wspólne poglądy na temat pandemii koronawirusa, zdrowiu i szeroko pojętych tematach gospodarczych.

Dzisiaj postanowiliśmy zawiązać koło poselskie, które priorytetowo będzie zajmować się tymi sprawami 

Agnieszka Ścigaj o zawiązaniu koła poselskiego “Polskie Sprawy”

Dalej Agnieszka Ścigaj komentuje.:

Osób o takich samych poglądach jest więcej w Sejmie. Liczymy, że do nas dołączą. Zgłaszały się do nas grupy, które nie były dostatecznie reprezentowane w Sejmie. Przede wszystkim przedsiębiorcy czujący się cynicznie wykorzystywani przez różne formacje polityczne. Potrzebowali mocnego głosu w parlamencie, który będzie mówił w ich imieniu. Do tego organizacje pozarządowe reprezentujące różne obszary polityki społecznej. To one zmotywowały nas, żeby przynajmniej dać nadzieję Polakom. Bo w parlamencie są posłowie, którzy nigdy nie dali sobie wmówić, że coś jest czarne, kiedy jest białe. I to niezależnie od przynależności partyjnej. 

Agnieszka Ścigaj w wywiadzie dla Interia.pl

Według informacji portalu “Interia” wynika, że posłanka miała w planach stworzenie nowego koła poselskiego już od kilku miesięcy.

Roman Giertych komentuje

Standardowo, Roman Giertych odniósł się do całej sprawy na swoim Twitterowym koncie, soczyście punktując odejście posła z klubu PiS i naśmiewając się z sojuszu PiS-Lewica.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments