fbpx

Kompromis aborcyjny do kosza! Terlecki podaje datę końca wolności kobiet


2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Kompromis aborcyjny, zaproponowany przez Andrzeja Dudę, idzie do kosza. Jarosław Kaczyński przewiduje, że dla prezydenckiego projektu ustawy nie będzie większości w partii. Terlecki natomiast poinformował, że TK nie ma już żadnych wątpliwości. Jego zdaniem więc orzeczenie ws. aborcji zostanie opublikowane na początku 2021 r.

,,Prezes ma zawsze rację”

Prezydencki projekt ustawy dotyczącej aborcji, wprowadzał przesłankę możliwości przerwania ciąży. Byłoby to możliwe w przypadku zdiagnozowania tzw. wad letalnych płodu. Jarosław Kaczyński stwierdził jednak, że owa propozycja nie ma szansy na większość sejmową. Skutkuje to więc tym, że kompromis aborcyjny pójdzie do kosza. -,,Prezes ma zawsze rację”- tak komentował słowa Kaczyńskiego szef klubu PiS.

Kompromis aborcyjny do kosza. Wolność kobiet się kończy

Ryszard Terlecki stwierdził, że orzeczenie TK ws. aborcji najpewniej opublikuje się w styczniu następnego roku. ,,Czekamy na uzasadnienie Trybunału Konstytucyjnego”- dodał szef klubu PiS. Propozycję Dudy Terlecki uznał za niepotrzebną, bo TK i tak rozstrzygnął już wszelkie wątpliwości w kwestii aborcji.

PiS chciał ,,bronić” dzieci z zespołem Downa

Dziennikarze ,,Rzeczpospolitej” dopytywali Terleckiego, czy orzeczenie TK jest słuszne. Dociekali także, czy to, że zapadło ono teraz jest poprawne. Polityk odpowiedział, że ,,moment zawsze był zły”.

-,,My zawsze chcieliśmy bronić dzieci z zespołem Downa, więc kiedyś to musiało nastąpić. Okazało się, że wywołało to bardzo mocne kontrowersje, ale myślę, że sprawa jest słuszna i zostanie wprowadzona w życie”- tłumaczył Terlecki.

Gmina spod Łodzi ma dość finansowania policji. Nie będą sponsorować prywatnej ochrony prezesa PiS.

Ziemkiewicz: “Zestrzelić samoloty z Wielkiej Brytanii”


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
2
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
2
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
2
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments