fbpx

Kontrowersyjny projekt Ordo Iuris zostaje w Sejmie. Dwie osoby z KO “Za”


2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Projekt ustawy Ordo Iuris, który upoważnia prezydenta RP do wypowiedzenia konwencji Stambulskiej, zostaje w Sejmie. W trakcie głosowania doszło do niespodzianki.

Szokująca propozycja

Projekt ustawy wniesiony przez Ordo Iuris upoważnia prezydenta RP do unieważnienia konwencji Stambulskiej, która potocznie nazwana jest “konwencją antyprzemocową” ma ona walczyć z przemocą w rodzinie, z gwałtami oraz z agresją kierowaną wobec środowisk LGBT.

Niespodziewane zachowanie posłów

Wynik głosowania przesądził o odesłaniu obywatelskiego projektu ustawy do Komisji Sejmowej, gdzie teraz będzie procedowany. “Za” głosowali wszyscy członkowie klubu parlamentarnego PiS poza Joanna Lichocką, która zagłosowała przeciw. Przeciw projektowi ustawy głosował również cały klub Konfederacji. Dwóch posłów PiS wstrzymało się od głosu. Byli to Michał Wypij oraz Wojciech Maksymowicz.

Wynik sejmowego głosowania nad projektem ustawy “Tak dla rodziny, nie dla gender” Ordo Iuris

Przeciwko projektowi ustawy w całości zagłosował klub parlamentarny Lewicy oraz Polski 2050. Koalicja Obywatelska niemal w całości zagłosowała za odrzuceniem projektu ustawy w pierwszym czytaniu (przeciw zagłosowała dwójka posłów). PSL było podzielone w sprawie.

Za projektem z ramienia KO głosowali – oanna Fabisiak, Haidar Riad, jednak pan Riad zamieścił oświadczenie, że chciał zagłosować za odrzuceniem projektu ustawy, system głosowania jednak się pomylił.

Stanowisko Ordo Iuris

Nie chcemy, by nasze dzieci i wnuki były przedmiotem eksperymentów społecznych

Wypowiedź Marka Jurka, przedstawiciela inicjatywy ustawodawczej

Jurek przekonywał, iż w istocie cała konwencja stambulska bardziej szkodzi kobietom, niż im pomaga.

Odejście od konwencji stambulskiej jest PiSowi bardzo na rękę bowiem pozwalałoby na stworzenie własnej rzeczywistości prawnej. PiS nie może zaakceptować postanowień konwencji bowiem wprowadza do polskiego prawa kategorię gender i płeć jako konstrukt społeczno-kulturowy

Samo wypowiedzenie konwencji stambulskiej może również stanowić znaczące naruszenie praw człowieka.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ