Korwin-Mikke szokuje: Zgwałcona dziewczyna była chętna, bo nie krzyczała. “To zasada znana od tysięcy lat!”


2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Wyrok Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu o nie wsadzeniu do więzienia mężczyzny, który miał zgwałcić swoją 14-letnią daleką krewną, wzbudził ogromne kontrowersje. Sędzia argumentował, że o gwałcie nie może być mowy, ponieważ poszkodowana miała w jego trakcie nie krzyczeć. Swoje oburzenie tym werdyktem wyraził dziennikarz Andrzej Gajcy. Natychmiast odpowiedział mu Janusz Korwin-Mikke, który w pełni poparł postanowienie sądu. “Skoro nie krzyczała, to nie było gwałtu! To zasada znana od tysięcy lat” – twierdzi Mikke.

Jak informowała “Gazeta Wrocławska” Sąd Apelacyjny we Wrocławiu nie zdecydował się, by 26-letni mężczyzna, który uprawiał seks z 14-letnią daleką kuzynką, trafił do więzienia, choć dziewczyna zeznała, że ją zgwałcił. W wyroku sądu I instancji sędzia przychylił się do jej wersji i skazał mężczyznę na 3 lata więzienia. Teraz kwalifikacja czynu została zmieniona, co uzasadniano m.in. tym, że nie doszło do gwałtu, bo dziewczyna nie krzyczała.

Sąd ocenił, że nie było gwałtu, bo moja klientka nie krzyczała, a to znaczy, że sprawca nie używał przemocy – mówiła Justyna Beni, która reprezentowała 14-latkę.

Wyrok w zawieszeniu dla sprawcy

Ostatecznie względem mężczyzny prawomocnie zasądzono wyrok w zawieszeniu. Decyzja wrocławskiego sądu mocno zbulwersowała dziennikarza Andrzeja Gajcego. Na swoim Twitterze napisał on:

To co robią sądy woła o pomstę do Nieba. Sędzia, który uznał za argument, że gwałcona dziewczyna nie krzyczała, jako powód do obniżenia kary natychmiast powinien mieć wszczęte postępowanie dyscyplinarne i stracić możliwość orzekania. Państwo musi stać po stronie ofiar!

Korwin-Mikke uważa, że Gajcy “zwariował”. Zdaniem polityka zasada „nie krzyczy, więc gwałtu nie było” obowiązuje od tysięcy lat. W jego opinii właśnie dzięki temu można odróżnić ofiarę od dziewczyny, która była chętna, a później po prostu się przestraszyła… “taty”.

Jak łatwo się domyślić, pod wpisem Korwin-Mikkego rozpętała się wielk burza. Sam Gajcy odpisał mu:

Uwielbiam Pana argumenty rodem z czasów, gdy ludzie mieszkali w jaskiniach. Co do tego, kto tu zwariował to proszę nad tym jeszcze chwilę pomyśleć na spokojnie. Jakby co to chętnie pomogę. Swoją drogą Stwórca musi kochać wariatów, bo tylu ich stworzył* 😉 (*uwaga to był dowcip)

Czytaj także: Ekolog WWF obala kłamstwa PiS ws Czajki: Ścieki w Wiśle to nie ekologiczna bomba, to nawóz dla rzeki!


GAZETA PLUS.PL – Jesteśmy tu dla Was! Komentujcie i udostępniajcie!!!


źródło: se.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
1
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments