fbpx

Kościół katolicki na pierwszym miejscu w rankingu kryzysu wizerunkowego!


3 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Kościół katolicki w Polsce już drugi rok z rzędu znalazł się na pierwszym miejscu w rankingu „Kryzysometr”, który tworzą specjaliści od komunikacji.

W badaniu wzięło udział 113 respondentów, którzy zajmują stanowiska menadżerskie i dyrektorskie oraz rzecznicy prasowi. Agencja Alert Media Communications zajmująca się komunikacją antykryzysową i strategicznym i strategicznym PR zapytała ankietowanych o wskazanie największych kryzysów roku z podziałem na sferę publiczną, a także biznesową.

– Komunikacyjnie największe emocje budzi w nas świat polityczno-społeczny i to tam pojawiają się kryzysy wizerunkowe budzące największe zainteresowanie. Po doświadczeniach z ubiegłego roku – kiedy wydarzenia ze sfery publicznej zupełnie zdominowały ranking, zajmując siedem pierwszych pozycji –  podjęliśmy decyzję o jego przeformułowaniu i stworzeniu dwóch oddzielnych zestawień: polityczno-społecznego i biznesowego. Dzięki temu możemy obserwatorom obu scen, publicznej i rynkowej, zapewnić lepsze rozeznanie w charakterze prawidłowości rządzących aktualnymi kryzysami – powiedział Adam Łaszyn, prezes Alert Media Communications.

I to właśnie w sektorze publicznym już drugi raz z rzędu badani najczęściej wskazywali Kościół katolicki. Chodzi o zarzuty wobec duchownych, którzy tuszowali afery pedofilskie. W stosunku do poprzedniego roku odsetek głosów wzrósł aż o 19%.

– Jeśli w roku Covid-u i gigantycznych afer politycznych aż tak rosną i tak wysokie wskazania na Kościół, to oznacza, że kryzys wizerunkowy tej instytucji jest nie tylko trwały, ale i przyspiesza oraz pogłębia się. Wyraźnie brakuje tam wyciągania wniosków – podsumował Adam Łaszyn.

Źródło: Marketing Przy Kawie

Przeczytaj także: Szokujące wystąpienie wiceministra! Uważa, że łamanie obywatelom rąk przez policję to prawidłowe działania!


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
1
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
1
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments