fbpx

Kropiwnicki do premiera: ,,Ludzie tracą pieniądze, a wy nic. To przypomina zamach stanu!”

Podczas dzisiejszego posiedzenia Sejmu poseł Platformy Obywatelskiej, Robert Kropiwnicki, wzywał premiera do tego, by przestał zwlekać i opublikował ustawę covidową.


3 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News
Podczas dzisiejszego posiedzenia Sejmu poseł Platformy Obywatelskiej, Robert Kropiwnicki, wzywał premiera do publikacji ustawy covidowej, uchwalonej 28.10.2020 r.

Ludzie tracą pieniądze, a wy nic! To przypomina zamach stanu! Tu się nic nie dzieje. Prezydent podpisał, a premier? Nic. Nie zrobię wam tego, nie opublikuję. To stoi na głowie.

Kropiwnicki ostrzegał premiera i rządzących, że jeżeli działania rządzących się nie zmienią, bunt i protesty będą coraz częstsze.

Zrobiliście twierdzę Sejm, ale płotu wam nie wystarczy. […] Publikujcie i uciekajcie prędziutko!

To wina Tuska

Łukasz Schreiber niezwłocznie skomentował słowa posła Kropiwnickiego. Twierdził, że ów zamach stanu jest oparty na przepisach, które powstały za czasów premiera Tuska. W związku z tym rządowe centrum legislacji ma w tym wypadku czas na publikację ustawy do 2.12.2020 r.

,,Nie przystoi. Nie przystoi Wysokiej Izbie kłamać.”

Powyższe słowa wypowiedziała Krystyna Skowrońska, reagując na wystąpienie posła Prawa i Sprawiedliwości, Łukasza Schreibera.

We wczorajszej rozmowie w RMF FM Łukasz Schreiber utrzymywał, że ustawa covidowa nie została zapomniana. Informował, że znajduje się w Rządowym Centrum Legislacji. Ma ono odpowiednie terminy i bazuje na procedurach, które zostały wprowadzone przez prezesa RCL za czasów Donalda Tuska. Tym samym konsekwentnie bronił renomy Wysokiej Izby.

Wszelkie opóźnienia publikacji tłumaczył nieodpowiedzialnymi poprawkami z Senatu. Wspominał również o problemach wynikających z głosowania zdalnego. Tworzyły się więc pomyłki i nieporozumienia wśród posłów i posłanek.

Zobacz też: Wójcik: Zgoda na praworządność to zgoda na kupowanie dzieci na targu i małżeństwa jednopłciowe.

Ziobro i POLEXIT? Zandberg o posłach Solidarnej Polski. W tle budżet UE.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
1
NIE WIERZĘ