“Kryteria przyjmowania na Narodowy są takie, że u nas pacjent o takich kryteriach idzie do domu” odpowiadają lekarze dyr. Szpitala Narodowego


2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Ponad dwa tygodnie funkcjonowania szpitala narodowego. Dyrektorzy szpitali mówią  “Nie mamy tak zdrowych pacjentów, by kwalifikowali się do leczenia w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym” Szpital posiada 500 łóżek, docelowo ma być 1200.

Sytuacja jest dramatyczna karetki odbijają się od szpitali z powodu braku wolnych łóżek. Tymczasem po dwóch tygodniach funkcjonowania szpitala narodowego jego dyrektor twierdzi, że szpital przyjął 60-ciu pacjentów. Aktualnie na 500 łóżek w szpitalu aktualnie zajętych jest 33.

Niezrozumiałe kryteria przyjęć pacjentów do szpitali tymczasowych

Dyrektor Narodowego w dzisiejszej “Rozmowie Piaseckiego” tłumaczył że powstanie szpitala rząd opierał na doświadczeniach z innych krajów. Szpitale tymczasowe mają inne kryteria przyjęć. Twierdzi że są powołane do odciążenia oddziałów ratunkowych szpitali standardowych ale nie może przyjmować wszystkich pacjentów. Następnie wymienił cztery kryteria, które musi spełnić pacjent;

  • Dodatni wynik PCR lub antygenu,
  • Brak zaostrzenia chorób współtowarzyszących,
  • Brak niekontrolowanego ciśnienia lub rozchwianej cukrzycy,
  • Brak różnych zaostrzonych chorób psychicznych.

Wymienione kryteria nie wydają się zbyt ostre, ale są sprzeczne z rzeczywistością. Karetki z pacjentami odbijają się od szpitali z powodu braku miejsc. Z tego co mówi dyr. Narodowego dr. Zaczyński w tej chwili ma wolnych ponad 450 łóżek. To nie logiczne.

Narodowy dostaje trzy razy więcej pieniędzy a nie ma lekarzy na stałe

Ja twierdzi dyrektor szpital nie ma kadry pełnej w ciągu dnia, która jest w stanie zapewnić pełne zaopatrzenie przyjmowanych pacjentów. Szpital działa w trybie ostrego dyżuru. Wnioskując z tego do mówi Zaczyński, lekarze pojawiają się tylko kiedy występuje taka potrzeba. Wnioskując dalej to znaczy, że musza przyjechać z innego szpitala, bo przecież nie siedzą w domach i czekają na telefon.

Przypomnijmy Szpital Narodowy dostaje trzy razy więcej pieniędzy na pacjenta niż standardowy szpital. pytanie nasuwa się samo dokąd idą te pieniądze, jak medycy w tym szpitalu pojawiają się z doskoku.

Kryteria przyjmowania pacjentów na “Narodowy”, najpierw pacjent powinien być przebadany w innym szpitalu.

Kryteria skomentował prezes szpitala w Siedlcach. Stwierdził że

“kryteria przyjmowania na Narodowy są takie że u nas pacjent o takich kryteriach idzie do domu”

Natomiast dyrektor szpitala Narodowego twierdzi, że miał do tej pory tylko jedno zgłoszenie z Siedlec, a wszystkie rozmowy są nagrywane Zaczyński nie neguje aktualnej dramatycznej sytuacji z brakiem wolnych łóżek w szpitalach.

Szpital Narodowy nie jest wstanie wstępnie diagnozować, jak twierdzi dyrektor tej placówki. Czy wynika z tego, że pacjent musi najpierw być przebadany, spełnić kryteria a następnie przewieziony do szpitala narodowego.

Każdy pacjent który trafia do szpitala powinien przejść wstępną diagnozę czy nie wymaga specjalistycznego leczenia operacyjnego, bądź innych zabiegów ratujących życie, których w szpitalu tymczasowym nie ma.

Dyrektor Szpitala Narodowego nie wie czy zatrudnieni u niego medycy wykonują sobie testy.

Ile testów miał przeciętny lekarz który pracuje w szpitalu narodowym? – zadał pytanie Piasecki.

Dr. Zaczyński odpowiedział pytaniem- “których testów” co mogło nieco zaskoczyć, ponieważ cała rozmowa dotyczyła epidemii koronawirusa.

Zaskoczony pytaniem dyrektor mówił o osobach które chodzą bez maski i miały kontakt z koronawirusem, ewidentnie uciekając od odpowiedzi na zadane pytanie. Piaseczki jednak nie odpuścił i ponowił pytanie.

Do tej pory myślę że ci którzy pracują jeżeli chodzi o zabezpieczenie kadry w środki ochrony osobistej to w tej chwili nie mamy żadnych sygnałów żeby ktoś uległ narażeniu na czynnik biologiczny w zakresie szpitala narodowego.

Z tego wynika, że prowadzący szpital narodowy nawet nie jest zainteresowany sprawdzaniem stanu zdrowia pracujących w tej placówce lekarzy.

Mocne słowa o szpitalu na stadionie ,,Nawet Bareja by tego nie wymyślił” Jak działa szpital polowy?

Koronawirus może być łagodny, ale warto wiedzieć więcej co może być groźne.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments