Ks. Isakowicz-Zaleski o pedofilii: “jestem za, a nawet przeciw'” tak ocenił działania PiS.


86
Subksrybuj nas na Google News

“Władze państwowe i politycy prawie wszystkich opcji politycznych są niekonsekwentni w sprawie zwalczania pedofilii. Tak, jak Lech Wałęsa ‘jestem za, a nawet przeciw'” – ocenił w rozmowie z Onet ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski 

“Same filmy niczego nie zmienią.”

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski – prezes Fundacji im. Brata Alberta Odniósł się też do głośnego filmu braci Tomasza i Marka Sekielskich “Zabawa w chowanego”

Same filmy niczego nie zmienią. Potrzebne są wewnętrzne reformy polskiego Kościoła. Nadzieją byłby większy udział ludzi świeckich np. w zarządzaniu sprawami finansowymi i gospodarczymi. Dotyczy to także wizytowania parafii czy lekcji katechezy w szkołach”

Biskup Edward Janiak – powinien się podać do dymisji.

Ocenił też, że biskup Edward Janiak – jeden z negatywnych bohaterów “Zabawy w chowanego” – powinien się podać do dymisji. “To samo powinni uczynić ci, którzy tuszowali i przerzucali sprawców do innych parafii czy diecezji” 

W świadomości wiernych świeckich i szeregowych księży zmieniło się dość dużo. Jest większa wrażliwość na te problemy – stwierdził duchowny w rozmowie z OnetemJednak w samych strukturach kościelnych zmiana jest niewielka – zastrzegł. Po filmie padło dużo deklaracji. Na pewno część kurii biskupich reaguje już inaczej na doniesienia, które składają ofiary przestępstw dokonanych przez duchownych. Niektóre diecezje robią to wręcz wzorcowo. Jednak nadal nie rozcięto starych wrzodów – zauważył Isakowicz-Zaleski.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

86

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments