fbpx

Ks. Isakowicz Zalewski przedsięwziął działania oraz zabrał głos w sprawie pedofilii w kościele


1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Ks. Tadeusz Isakowicz- Zalewski zgłosił do państwowej komisji ds. pedofilii sprawę molestowania chłopców przez duchownego. Cała sytuacja miała miejsce w diecezji tarnowskiej. Jego zdaniem metropolita katowicki Wiktor Skworc “zatuszował sprawę, a sprawcę wysłał na Ukrainę, gdzie dokonał on kolejnych molestowań dzieci”- stwierdził kapłan w TVN24.

,,Zgłosiłem dziś do Komisji ds. pedofilii pierwszą sprawę. Chodzi o molestowanie przez ks. Stanisława P. diecezji tarnowskiej kilkunastu chłopców. Ówczesny biskup tarnowski, dziś arcybiskup Archidiecezja Katowicka, Wiktor Skworc dowiedział się o tym w 2002 r. od rodziców pokrzywdzonych i nauczycieli w Woli Radłowskiej, ale sprawę zatuszował.” – czytamy na Facebook-u księdza.

Ksiądz napisał także, że po powrocie do Polski ks. Stanisław P. uczył w szkole podstawowej, więc cały czas miał kontakt z dziećmi. Interwencja pokrzywdzonego niewiele pomogła, ponieważ kapłan został przeniesiony do Domu Księży Emerytów, zamiast do więzienia.

Co więcej, ksiądz Zalewski miał znaleźć się w komisji przeciwdziałającej pedofilii nie tylko w kościele, ale ogólnie. Ostatecznie się w niej nie znalazł, ale to nie zmienia faktu, że duchowny nie boi się trudnych tematów.

Kapłan broni także świętego Jana Pawła II, twierdzi, że w ostatnich lata jego życia ludzie nie mówili mu wiele, ponieważ nie chcieli zasmucać schorowanego papieża. ,,Znam to z opowiadań innych pielgrzymów”- przyznał ks. Zalewski.

Źródło: TVN


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
3
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
3
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ