Ks kard. Dziwisz blokował lustrację i tuszował afery o podłożu homoseksualnym w kościele. IPN dr hab. Rafał Łatka


14
Subksrybuj nas na Google News

Polski kościół katolicki nie ma odwagi aby przyznać się do ukrywania swoich braci zakonnych krzywdzących niewinne dzieci. Rafał Łatka z IPN stawia tezę że kardynał Dziwisz stoi za tuszowaniem afer o podłożu homoseksualnym wśród zakonników. Niczego nie wyjaśni również ostatnio powołana komisja sejmowa ds pedofilii.

Ksiądz Tadeusz Isakowicz poleca świetne opracowanie dr. hab Rafała Łatki z Instytutu Pamięci Narodowej. Oto i tekst który różnie polecamy uważnie przeczytać.

Na temat tajnych rozmów ordynariusza Archidiecezja Wrocławska, a wcześniej administratora apostolskiego w Białymstoku, z funkcjonariuszami komunistycznej bezpieki. Istotny jest także fragment artykułu

Ks. Gulbinowicza bezpieka zmusiła do współpracy bo był pedofilem.

„Wydaje się, że zgoda ks. Gulbinowicza na kontakty z SB wynikała z dwóch zasadniczych czynników: chęci bezkonfliktowego ułożenia relacji z władzami wojewódzkimi (jako przyszłego administratora diecezji)33 oraz istnienia podejrzeń wskazujących na prowadzenie przez ks. Gulbinowicza niemoralnego życia w okresie pracy w Białymstoku i Olsztynie34 (o których SB posiadała informacje ze źródeł agenturalnych35. O chęci podtrzymywania „pozytywnych” kontaktów z władzami bp Gulbinowicz kilkukrotnie wspominał w czasie kolejnych rozmów z ppłk. Józefem Majem.”

Przypis 34 „Chodziło o utrzymywanie kontaktów homoseksualnych z osobami pełnoletnimi w młodym wieku. Funkcjonariusze SB, jak wynika z zachowanej dokumentacji, nie podejmowali tego tematu, nie chcąc zrażać do sobie rozmówcy.”

Kowalczyk i Dziwisz blokowali lustrację i tuszowali afery o podłożu homoseksualnym.

I tu jest klucz do wielu zagadek. Pod określeniem „utrzymywanie kontaktów homoseksualnych z osobami pełnoletnimi w młodym wieku” należy bowiem rozumieć molestowanie kleryków i księży, a może także i osób świeckich, oraz współżycie z nimi. Mamy więc powtórkę ze sprawy abp. Juliusza Paetza, który był kontaktem operacyjnym SB o ps. „Fermo”. Nic więc dziwnego, że abp. Józef Kowalczyk, b. nuncjusz papieski, a później Prymas Polski i ordynariusz Archidiecezja Gnieźnieńska, oraz ks. kard. Stanisław Dziwisz Archidiecezja Krakowska, którzy z taką żarliwością blokowali lustrację i tuszowali afery o podłożu homoseksualnym. Widocznie jako osoby mający największy wpływ na nominacje biskupie w Polsce bali się ujawnienia tych spraw.

To także klucz do wyjaśnienia budzących zgorszenie zachowań bpa Edwarda Janiaka Diecezja kaliska i bpa Jana Tyrawy Diecezja bydgoska, wypromowanych przez kard. Gulbinowicza i jego następcę, abp. Mariana Gołębiewskiego, wcześniejszego biskupa Diecezja Koszalińsko-Kołobrzeska. We wszystkich tych diecezjach dochodziło nie tylko do molestowań młodych chłopców i mężczyzn, ale i to starannego „zamiatania pod dywan”.

Źródło Isakowicz.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

14

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
5
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
8
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
2
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
1
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
3
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments