fbpx

Ksiądz i policjanci poniżyli młodą kobietę. „Widać, że jest popier***ona”


20 comments, 15
Subksrybuj nas na Google News

Historia 24-letniej Zuli Glinicki, opisywana na łamach portalu wtv.pl, zakrawa o pomstę do nieba. Rozmówczyni portalu poinformowała, że udała się na umówioną wizytę do księdza proboszcza na warszawskim Bródnie (zgodnie z miejscem zamieszkania), w celu dokonania procedury apostazji, czyli wyjścia z kościoła. Według relacji kobiety, powoływał się on na nieznajomość prawa kościelnego, a kiedy tłumaczyła, dlaczego odchodzi, zaczął podnosić głos i nakazał opuszczenie plebanii. Gdy dziewczyna zaczęła protestować, ten wezwał policję. Policjanci skuli dziewczynę w kajdanki, mieli ją obrażać, przeklinać, a następnie wozić wąskimi uliczkami. Pytamy kościół i policję, co to ma znaczyć?

Do incydentu miało dojść w parafii św. Włodzimierza w Warszawie. Ksiądz miał przeciągać spotkanie, ale ostatecznie się pojawił.

Jak podaje portal wtv.pl, Zula Glinicki podczas wizyty u księdza proboszcza przekonywała go, że dokładnie przemyślała swoją decyzję i zgodnie z prawem kościelnym żąda wszczęcia procedury apostazji.

Ten rok pokazał mi, jak obrzydliwa to jest instytucja (Kościół katolicki – przyp. red.). Księża szczują na ludzi, wykluczają, a następnie zasłaniają się Bogiem. Straszą wizjami piekła i potępienia. Ja się nosiłam z tą myślą odkąd mam 18 lat. Chciałam mieć spokój w głowie, że nie jestem w żaden sposób z tą instytucją powiązana

Kobieta miała przy sobie dokumenty na które ksiądz nie chciał nawet spojrzeć. Po spojrzeniu w akta parafialne, stwierdził, że dziewczyna nie należy do parafii i nie ma takiej możliwości, by podjął interwencję. Dziewczyna powoływała się na prawo kościelne.

Powoływałam się na Dekret Ogólny Episkopatu Polski w sprawie wystąpień z Kościoła, ale on powiedział, że go nie zna relacjonowała Glinicki

Duchowny podnosił głos i nakazał natychmiastowe opuszczenie murów kościelnych. 24-latka zaczęła protestować. Ksiądz bez zawahania wezwał policję, którą ewidentnie reprezentowali wielbiciele dobrej zmiany, gdyż po przyjeździe nawet nie chcieli jej wysłuchać. Zażądali dokumentów od pani Zuli, lecz sami nie mieli ochoty się legitymować. Po chwili bez słowa skuli ją w kajdanki.

Próbowałam im wytłumaczyć, po co tu jestem, ale nie dawali mi dojść do słowa. Jak już wyczułam, że sytuacja jest co najmniej niefajna, próbowałam wyjąć telefon z kurtki, żeby zacząć nagrywać. Chciałam schować dokumenty do torby, ale nagle zostałam zakuta w kajdanki. Uniemożliwiono mi jakikolwiek ruch relacjonuje Zula.

Jak podaje portal, Kiedy 24-latka została wyprowadzona z kościoła funkcjonariusze mieli wyzywać ją od „głupich c**”. Mieli też mówić: „Widać, że jest popierdo***a”.

Zaczęli mi grozić, że wywiozą mnie do „psychiatryka”, bo widać, że nie jestem normalna. Mówili „Skoro zapie*****sz na protesty, to teraz pozapie****sz do kurii”. Nawet nie wiem, skąd oni wzięli te protesty – czytamy dalej.

Dziewczyna opowiada, że jeden z policjantów miał szantażować naszą rozmówczynię. Mówili, że albo nigdy więcej nie przyjdę do kościoła i oni odwiozą mnie do domu, albo zawiozą mnie do „psychiatryka”

Zatrzymaną wożono kilka minut, a na końcu wysadzono ją z radiowozu i przy wszystkich przechodniach, zdjęto jej kajdanki. Funkcjonariusze podsunęli dziewczynie do podpisu mandat karny za naruszenie miru domowego i puścili ją do domu. Podtrzymuje, że nie zostawi tej sprawy, gdyż to nie pierwszy raz, kiedy ten ksiądz odmawia apostazji kolejnej osobie.

Puścili mnie, ale powiedzieli, że jeśli dostaną kolejne wezwanie w mojej sprawie, to dopiero będę miała problemy. Gdy weszłam do domu, zaczęłam się trząść. Cały dzień nie wiedziałam, co ze sobą zrobić. Pół dnia przespałam. W międzyczasie poprosiłam o pomoc do Mai Staśko. Napisałam też skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich, kurii i komendy. Jeżeli apostazji nie da się załatwić bez wychodzenia z domu, wrócę do księdza z kimś bliskim. To się nigdy nie powinno zdarzyć w XXI wieku, to jest bezprawie – opowiada Glinicki.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

20 comments, 15

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
21
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
4
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
5
ZABAWNE
WOW WOW
1
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
3
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
1
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
38
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
20 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
RYSIEK141
RYSIEK141
9 miesięcy temu

KUREWSKI KRAJ, KUREWSKIE OBYCZAJE…

mon(dr)aLISA
mon(dr)aLISA
9 miesięcy temu

Policja, kler i podobne im służby to synowie chłopów, w dużej mierze niepiśmiennych. Im jedynie kury szczać prowadzać wzgl bataliony świętokrzyskie w piwo zaopatrywać.

Nasum
Nasum
9 miesięcy temu

Krok bliżej wojny domowej. Niech watykańczycy i ich lizusy spadają do swojego kraju.

Pseudonim
Pseudonim
Odpowiedź do  Nasum
9 miesięcy temu

tutaj pragnę zaznaczyć iż kościół katolicki to nie jest kościół chrześcijański i jest w wielu sprawach sprzeczny z watykanem, sam jestem niewierzący ale trzeba znać pewne różnice w tym zakresie

Krzycho
Krzycho
Odpowiedź do  Pseudonim
9 miesięcy temu

Katolicki kościół to organizacja szatana. Bestia z morza wg Księgi Objawienia Św. Jana.

Koru
Koru
9 miesięcy temu

Ciekawe, teraz dopiero się zorientowała, że jest bezprawie? To naprawdę nie jest nic dziwnego, to jest nasz kraj, tu nie ma się prawa do niczego, jeżeli powiedzieli by, że od dziś wpierdalasz sam chleb i wodę to nikt się nie kłóci, a sklepy będą sprzedawać sam chleb, bo wodę masz w kranie. Stare pierniki przejmują ten kraj, a my cofamy się w rozwoju, nikt nic z tym nie robi, protesty to są zwykłe spacery, które nic nie wnoszą, a większość nie ma prawa głosu. Jesteśmy krajem totalitarnym fałszywie nazywanym demokratycznym dla dobrego wizerunku względem Unii, dlaczego? Zależy im, żeby nie… Czytaj więcej »

Antyrządowy
Antyrządowy
9 miesięcy temu

Takie policyjne i klechowskie kurwy to się cweli sam jestem z brudna i chętnie się spotkam z tym Antychrystem jebanym.

Pseudonim
Pseudonim
Odpowiedź do  Antyrządowy
9 miesięcy temu

Jestem niewierzący ale zakładam po nazwaniu księżulka “antychrystem”, że jesteś wierzący/ca to też pragnę zauważyć, iż osobie wierzącej nie wypada używać takiego słownictwa 😛

Polak
Polak
9 miesięcy temu

Nie jestem własnoścją żadnego kościoła.

W...wiony
W...wiony
9 miesięcy temu

Jedynym sensownym wyjściem w takiej sytuacji jawi się oficjalne zgłoszenie spraw i korzystając z praw świadka zapoznanie się z danymi personalnymi osób biorących udział w zdarzeniu. Nastepnym krokiem winno byc stworzenie na wydzielonych zewnetrznych serwerach, pełnej bazy danych urzędników reżimowych biorących czynny udział w łamaniu praw obywateli.

grupa O
grupa O
9 miesięcy temu

cieszę się ,że nie ma tej głupoty tzw.kolendy,cieszę sie,że nie będę musiał patrzeć na tą tłustą,cyniczną twarz z chytrymi oczkami….

wróg_publiczny
wróg_publiczny
9 miesięcy temu

Popier***eni to są ci funkcjonariusze. Tylko wziąć ich scwelić, by się nauczyli życia. Wjechać im na kwadraty i niech nie ustawiają osobistych spraw ludziom.

jan
jan
9 miesięcy temu

no kurwa takich kurwom tylko kula w łeb.

Zbigniew
Zbigniew
9 miesięcy temu

Taki jest niestety – z woli około 10 milionow wyborców, prawdziwych narodowych katolicków –
K A C Z Y N S K I Ś W I N I Z M…..

Admin
Admin
9 miesięcy temu

Zula? Co to w ogóle za imię?

Niech zulugula wypierdala do Czeczenii czy chuj wie skąd to ścierwo przypełzło

Egzorcysta
Egzorcysta
Odpowiedź do  Admin
9 miesięcy temu

kozak jestes ??? dawaj cwelino do mojego miasta i z takimi chaslami to zobaczymy jak dlugo pochodzisz na swojich pedalskich nozkach

Admin
Admin
9 miesięcy temu

POLSKA DLA POLAKÓW

Admin
Admin
9 miesięcy temu

Hahaha a mogli zabić

Egzorcysta
Egzorcysta
Odpowiedź do  Admin
9 miesięcy temu

ciebie cwelino z rodzinka ??

Egzorcysta
Egzorcysta
9 miesięcy temu

jak chcesz to podaj namiary na swoja osobe ja przejde sie z Toba i to zalatwimy jak nalezy jak nie po dobroci to poprosze Twoja osobe o wyjscie z plebani a ja zajme sie reszta a zapewne jest wiecej takich ja jak co beda chcieli Tobie pomoc
pozdrawiam z Olsztyna