fbpx

Ksiądz wyszedł do tłumu, przemówił i zebrał owacje na stojąco…


2 comments, 2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Od czwartku grupy protestujących pikietują pod ośrodkami władzy i kościołami. Do nietypowej sytuacji doszło pod Katedrą w Katowicach. Zatroskany losem wiernych ksiądz wyszedł to protestujących. Z początku reakcja nie była pozytywna, ale gdy duchowny zaczął mówić, wszystko się zmieniło.

“Chciałem zapytać – przeciwko czemu państwo protestują: przeciwko Kościołowi, czy nam, duchownym?” – zapytał na początku ksiądz. Słowa duchownego padły tuż po wygłoszeniu “orędzia” Jarosława Kaczyńskiego, podpalającego Polskę.

Jedna z kobiet odpowiedziała, że nie są ani przeciwko Kościołowi ani przeciwko księżom, lecz przeciwko partii rządzącej. Ksiądz pragnący uspokoić tłum rzekł: Jestem przeciwko PiS-owi też – odparł duchowny i rozległy się gromkie brawa.

Oczywiście zdecydowana większość księży jest innego zdania i w myśl sojuszu ołtarza i tronu popiera rządzących. Gdy protestujący przyszli w Kielcach przed katedrę, biskup kielecki nie wytrzymał i powiedział słowa, które z pewnością nie przyczynią się do uspokojenia nastrojów w Polsce.

Wara od mojej kieleckiej katedry! – krzyczał do protestujących pod kościołem biskup Jan Piotrowski. To ten sam hierarcha, który w grudniu 2018 r. wziął udział w opłatkowym spotkaniu świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości.

źródło: wp.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 comments, 2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
3
ZABAWNE
WOW WOW
2
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
1
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kr.
Kr.
2 lat temu

Prawdziwy ksiądz powinien być a polityczny.

Aga
Aga
Odpowiedź do  Kr.
2 lat temu

Ale i powinien być przeciwko złu. PIS to jest mega zło – działają całkowicie wbrew polskiemu narodowi, wbrew polskiej racji stanu! Szkodniki jakich nawet w komunie nie było!