fbpx

Kto odpowiada za usunięcie Bodnara? Kim jest Stanisław Piotrowicz?


1 comment
Subksrybuj nas na Google News

Wierny i oddany sprawie PiS-u. Takimi słowami można określić Stanisława Piotrowicza. To on odpowiada za odczytanie orzeczenia TK ws. usunięcia z urzędu Adama Bodnara.

Wierny sprawie PiSu

Już od 2005 jest wierny Prawu i Sprawiedliwości, wtedy szukał drogi do uzyskania poparcia wśród kościoła. Bramą do jego uzyskania było dołączenie w szeregi partii Kaczyńskiego. Od tamtej pory jest wiernie oddany twardej linii poglądowej partii.

Piotrowicz stał się słwany na salonach politycznych po tym jak PiS wygrało wybory, wtedy przepychał ustawy o Trybunale Konstytucyjnym których ostatecznym wynikiem było przejęcia władzy nad tym organem przez partię Kaczyńskiego. To on również odpowiada za wszystkie projekty ustaw o “reformie wymiaru sprawiedliwości” które również sprawiły że PiS stopniowo zyskiwał coraz większe udziały w sądach.

Były działacz PZPR

Była działaność w okresie komunistycznej Polski wypomina mu Antoni Pikul. Były działacz opozycji antykomunisytcznej którego w 1982 roku prowadził właśnie Piotrowicz jako prokurator w tamtym okresie. W wywiadzie dla TVN24 z roku 2016 Pikul wspominał że Piotrowicz “napisał akt oskarżenia w oparciu na tych materiałach, które zgromadzili funkcjonariusze SB”.

Oczywiście Piotrowicz odrzuca wszystkie zarzuty o współpracę z komunistami, mimo że od dawna było wiadome że współpracował z Partią a pierwszą osoba którą nagłośniła jego przeszłośc był właśnie wyżej wspominany działacz “Solidarności”.

Sam Piotrowicz odniósł się do sprawy Adama Pikula tłumacząc, że 16 września 1982 roku został delegowany do pracy w Prokuraturze Rejonowej w Jaśle. Wtedy na jego biurku wylądowało wiele akt spraw, w tym sprawa omawianego Pikula. On sam przekonywał, że nawiązał kontakt z jego obrońcą, którym miał okazać się później wicemarszałek Sejmu – Stanisław Zając.

Piotrowicz w akcie łaski “Pozwolił mi zmienić spodnie”

Pikul nie przypomina sobie, aby Piotrowicz był łaskawy wobec jego sprawy. Mówi, że prokurator pozwolił mu tylko zmienić spodnie po kwartale przebywania w celi.

Sam Piotrowicz wypierał się podpisywania, czy jakiegokolwiek orzekania ws. Pikula.

Nie ma mojego podpisu na akcie oskarżenia, jest jedynie przepisane przez maszynistkę moje nazwisko. Na tym dokumencie nie ma żadnej mojej parafki

Stanisław Piotrowicz o sprawie Pikula

Kiedy jednak światło dzienne ujrzały dokumenty z jego podpisami ten tłumaczył się, że owe dokumenty tylko “parafował”.

Parafowałem, ale ze świadomością, że nie będzie on skuteczny. Nie mógł być skuteczny w obliczu takiego protokołu 

Stanisław Piotrowicz o sprawie Pikula

Odznaczenia za PRL-u

W 1984 Piotrowicz został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi – za “zdyscyplinowanie, pilność, ambitność i wydajność”

Należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej i aktywnie działał w jej szeregach. W wywiadzie przeprowadzonym kilka lat temu opowiadał, że został “zmuszony” do wstąpienia w szeregi PZPR-u.

Nie chcę się wybielać, ale długo zastanawiałem się, co wpisać w rubrykę “światopogląd”. W PRL wymagano wpisania “materialistyczny”, a ja nie chciałem zaprzeć się Boga, więc wpisałem “prawidłowy”.

Stanisław Piotrowicz o swoim członkostwie w Partii

Prokuratorem pozostał do końca PRL-u.

Komunista lubiany przez PiS i kościół

Po obradach Okrągłego Stołu w 1989 roku i upadku komunizmu w Polsce dalej pracował w prokuraturze. Najpierw od 1990 jako prokurator rejonowy w Krośnie, a potem w 1992 jako prokurator wojewódzki w Rzeszowie. “Zabłysnął” ogłaszając w 2001 roku, dlaczego umorzył śledztwo ws. księdza pedofila w parafii w Tylawie.

Już we wczesnych latach dwutysięcznych Piotrowicz zaczął zbliżać się do struktur kościoła w Polsce. W tym celu w 2005 przyłączył się do PiS-u, podczas dwóch lat rządów partii był wiceministrem w Kancelarii Premiera kiedy rządził Jarosław Kaczyński. W 2007 ponownie został senatorem. A kiedy władze przejęła Platforma Obywatelska był posłem na Sejm RP.

Oczywiście dzięki jego obecności w polityce rodzina również nie może narzekać. We wrześniu 2016 roku jego córka dostała niemal “od tak” stanowisko prokuratora w Krośnie. O decyzji zdecydował okurator krajowy Bogdan Święczkowski, człowiek Zbigniewa Ziobry.

Potem w 2019 roku po przegranych wyborach do Sejmu na posła. PiS w ramach “nagrody” umieścił go w TK jako strażnika twardej linii politycznej PiSu.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
2
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wodorosty i zszywki
wodorosty i zszywki
26 dni temu

a paliwo drożeje.drożeje,drożeje,a obitek sie śmieje,sie śmieje,sie śmieje….