KUL wszczyna postępowanie wobec ks. prof. Alfreda Wierzbickiego


1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Rzecznik dyscyplinarny Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego wszczął postępowanie wobec księdza prof. Alfreda Wierzbickiego. Duchowny był jedną z osób, które latem ubiegłego roku, poręczyły za uwolnieniem Margot, działaczki LGBT+.

Niejasne stanowisko KUL-u


Od września 2020 roku rzecznik prowadził czynności wstępne i zastanawiał się, czy należy wszcząć postępowanie wobec ks. prof. Alfreda Wierzbickiego. Jak poinformowała rzeczniczka KUL-u, Monika Stojowska we wtorek zapadła pozytywna decyzja o rozpoczęciu postępowania dyscyplinarnego. Rzecznik dyscyplinarny ma sześć miesięcy na podjęcie decyzji. Może on skierować wniosek do komisji dyscyplinarnej o postępowanie dyscyplinarne lub złożyć wniosek u rektora o ukaranie księdza profesora upomnieniem, uznając jego wypowiedzi za tzw. czyn mniejszej wagi. Do kompetencji rzecznika należy również całkowite umorzenie postępowania.

W obronie osób LGBT+


Na tę chwilę wiadomo jedynie, że ocenie rzecznika dyscyplinarnego mają być poddane te wypowiedzi księdza Wierzbickiego, które “odnoszą się do nauczania Kościoła i oficjalnego stanowiska Konferencji Episkopatu Polski w kwestii LGBT+”. Jednak nie podano, o jakich konkretnie wypowiedziach jest mowa. Ksiądz profesor Alfred Wierzbicki znany jest z konkretnych poglądów. Jak wyjaśnił w Radiu TOK FM, podpisał poręcznie za Margot nie dlatego, że broni jej działania lub je pochwala. Podpisał, ponieważ uznał, że areszt nie był w tym przypadku zasadny. Zawsze stawał też po stronie mniejszości i osób wykluczonych.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
2
NIE WIERZĘ