fbpx

Kulisy zakupu respiratorów przez PiS – umowę dotyczącą serwisu wypisali odręcznie, “na kolanie”.


3 comments, 4 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Wraz z upływem czasu pojawia się coraz więcej kulisów w sprawie zakupu respiratorów przez Szumowskiego. 26 czerwca firma E&K, która nie wywiązała się z dostawy 1241 respiratorów dla polskiego rządu, wysłała ostatni przelew do Ministerstwa Zdrowia. Od tego czasu nie spłaciła ani złotówki z zaległych niemal 70 milionów złotych, które dostała w połowie kwietnia. Pytane o potężne manko w państwowej kasie Ministerstwo Zdrowia i CBA milczą. Dzienne światło ujrzała właśnie szokująca “umowa” serwisu respiratorów. Wypisali ją odręcznie, jakby “na kolanie”,

Od końca czerwca Ministerstwo Zdrowia nie dostało od handlarza bronią ani złotówki. Od 35 milionów euro przekazanych firmie E&K odliczono 9 milionów za dostarczone 200 respiratorów, ale doliczono 3,6 mln euro kar za niedotrzymanie warunków umowy. Firma Izdebskiego spłaciła z tego jedynie 14,2 mln euro. Przy czym ostatnia wpłata na konto Ministerstwa Zdrowia miała miejsce 26 czerwca.

A to oznacza, że E&K od dwóch miesięcy nie oddało do państwowej kasy 15,4 mln euro. Przy dzisiejszym kursie, to ponad 68 mln złotych, przy kursie z dnia podpisywania umowy to niemal 74 miliony złotych. Do tego dochodzą odsetki.

Sprawa nabiera tempa. Opublikowano właśnie odręczną umowę, w której firma zobowiązuje się do serwisowania sprzętu medycznego “bez gwarancji, bez listy dostawców części zamiennych, bez paszportów urządzenia. “Przedsiębiorca”, który zatrudnia JEDNĄ osobę zapewnił “profesjonalnie” na piśmie, że będzie je serwisować. Takich złodziei jak na Nowogrodzkiej Polska jeszcze nie widziała” – pisze Jacek Fogiel i publikuje zdjęcie owego zobowiązania:

Szwindel 2020. PiS zakupiło respiratory od handlarza bronią za grube miliony z naszych podatków, a te nie nadają się do…

Opublikowany przez Jacka Fogiela Piątek, 4 września 2020

Czytaj także: Jakimowicz pisał o “lewackich faszystach”, więc zablokowali mu konto. “Facebook to nie TVP”

Komentujcie i udostępniajcie!!!

źródło: facebook.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

3 comments, 4 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
3
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
2
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
1
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
2
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mrook
mrook
1 rok temu

….tiiiiaaa ! ” Szumowina ” ten ryży ch*j nieźle się urządził .

Lusia
Lusia
1 rok temu

wprost nie do uwierzenia, aż brak slow.

Rewq11
Rewq11
1 rok temu

A Ty człowieku masz obowiązek iść na wybory i na nich głosować!!! , a potem już tylko milczeć, lub patrzeć jak z ciebie zdzierają skórę w podatkach jak ze stada owiec.