Kurski o wyborach: Trzaskowski wygrałby miażdżąco.


5
Subksrybuj nas na Google News

Jacek Kurski przyznał , że TVP pomogła wygrać wybory prezydenckie Andrzejowi Dudzie. – Przy telewizji typowej dla III RP – obłej, tchórzliwej, biernej – Trzaskowski wygrałby miażdżąco – mówi bez owijania w bawełnę Kurski.

Jacek Kurski nie ukrywa, że TVP w dużym stopniu przyczyniła się do wyborczego zwycięstwa Andrzeja Dudy. – Telewizja przesądziła o czymś ważniejszym niż wynik wyborów, bo my nie jesteśmy od wyniku wyborów – TVP uratowała możliwość podjęcia decyzji przez Polaków, możliwość prawdziwego wyboru. Przy telewizji typowej dla III RP – obłej, tchórzliwej, biernej – Trzaskowski wygrałby miażdżąco – przekonuje

Jak dodaje, bez TVP “prezydent Andrzej Duda nie miałby możliwości rzetelnego zaprezentowania swoich racji”. “Telewizja Polska swoje zadanie obrony pluralizmu wykonała nie w 100, ale w 120 proc.” – podkreśla z dumą Kurski. W jego ocenie, to ostatnie wybory, w których telewizja mogła zabezpieczyć “wolny wybór Polaków, nie poprzez wspieranie prezydenta, a poprzez budowę boiska, na którym może toczyć się mecz”.
Kurski o wyborach 2020: Trzaskowski wygrałby miażdżąco

Kurski odniósł się w wywiadzie do kwestii tzw. repolonizacji mediów. – Nie postuluję frontalnego zderzenia. Żadnych wojen. Postuluję działania realne, konkretne, przemyślane, niekoniecznie głośne – zauważa.

Kurski ponownie prezesem TVP

W piątek Centrum Informacji TVP poinformowało, że w związku z rozpoczynającym się 27 lipca urlopem p.o. prezesa Zarządu TVP Macieja Łopińskiego oraz złożeniem przez niego rezygnacji z czasowego pełnienia obowiązków Prezesa Zarządu od 7 sierpnia pełnienie obowiązków Prezesa Zarządu TVP powierzono Jackowi Kurskiemu.

W marcu prezydent Andrzej Duda informując o podpisaniu ustawy przyznającej blisko 2 mld zł TVP i PR powiedział, że podpisał tę ustawę “na pewnych warunkach”, uzgodnionych z premierem, szefami RMN i KRRiT. Krótko przedtem Kurski deklarował, że w imię dobra TVP oddaje się do dyspozycji prezydenta, jego osoba “nie jest i nie będzie” przeszkodą w zapewnieniu TVP stabilnych podstaw finansowania, uzależnionych od decyzji głowy państwa.

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

5

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
2
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments