fbpx

Lech Kaczyński groził, że “wykończy” Olejnik. “Wykończę panią, znalazła się pani na mojej liście, jeszcze pani pożałuje”


4 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Wielu twierdzi, że prezydent Lech Kaczyński był dużo łagodniejszy od swojego brata Jarosława. Tymczasem dokładnie czternaście lat temu owy “wolnościowiec” rozpętał piekło Monice Olejnik po programie w TVN24. Padły brutalne słowa w jej kierunku, za które prezydent musiał przeprosić.

2007 r. Dziennikarka Monika Olejnik rozmawiała z prezydentem na temat trwającego wówczas szczytu w Brukseli. Kaczyński zasugerował Olejnik, że jest bardziej przychylna premierowi niż jemu. Ostro zareagował też na stwierdzenie dziennikarki, że to on zgodził się w marcu 2007 r. na niekorzystny dla Polski pakiet klimatyczny. Oświadczył, że Olejnik wpisuje się w próbę przypisania mu winy za ewentualny wzrost cen energii. “Ja rozumiem, że reprezentuje pani określone interesy” – odpowiedział prezydent. I podkreślił: “Niech pani mówi elementarną prawdę.” Olejnik ripostowała: “Nie reprezentuję żadnych interesów!” Lech Kaczyński zareagował na to z rozbawieniem. “Tak…” – stwierdził sarkastycznie.

Monika Olejnik, Lech Kaczyński

Do prawdziwej kłótni doszło po programie

Dziennikarka miała dopytywać się prezydenta, co ma na myśli, mówiąc, że reprezentuje określone interesy. Rozmowa była na tyle nieprzyjemna dla Olejnik, że ta się w konsekwencji popłakała. Po powrocie z Brukseli opowiedziała o całym zajściu szefowi TVN24 Adamowi Pieczyńskiemu.

“Znalazła się pani na mojej liście”, “wykończę panią“, “jeszcze pani pożałuje

Dziennikarka twierdziła, że prezydent miał do niej powiedzieć między innymi: “znalazła się pani na mojej liście“, “wykończę panią“, “jeszcze pani pożałuje“. Według informacji Dziennika właśnie cytaty znalazły się w skardze TVN do KRRiT. Stacja skarżyła się w niej, że prezydent groził jej dziennikarce.

Prezydent zadzwonił do dziennikarki po kilku dniach z oficjalnymi przeprosinami. Podobno zostały przyjęte. Wysłał również 11 czerwonych róż. Stacja wycofała skargę z KRRIT.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

4 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
1
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
1
ZABAWNE
WOW WOW
3
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
1
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
1
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments