Lepper byłby dumny! Renata Beger z rolnikami penetruje siedzibę PiS. Powód? “Piątka dla zwierząt” Kaczyńskiego. [RELACJA]


1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Rolnicy, przedstawiciele branży futrzarskiej i hodowcy zwierząt protestują właśnie przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości. Sprzeciwiają się proponowanym przez Jarosława Kaczyńskiego i Forum Młodych PiS zmianom w ustawy o ochronie zwierząt. Pośród nich jest m.in. była posłanka Renata Beger, związana przed laty z Andrzejem Lepperem. Kilku protestujących, z byłą posłanką Samoobrony na czele, wdarło się do sekretariatu budynku przy ul. Nowogrodzkiej.

Rolnicy chcą stabilności w prowadzeniu swojej działalności w Polsce. Uważają, że PiS działa emocjonalnie i chce ograniczyć ich branżę pod wpływem mediów. Na miejscu doszło do przepychanek z policją. Sama Renata Beger mówiła wcześniej:

Pan Jarosław Kaczyński, z młodymi ludźmi, którzy nigdy nie byli w gospodarstwie i nie dotykali tam zwierząt, wymyślili sobie ustawę, która ma zakazać uboju rytualnego! – mówiła oburzona.

https://www.facebook.com/watch/?v=1194756170889294&extid=dBn12XY6HzBIlhrL
Relacja z wydarzenia, dzięki Agro Unii na Facebooku

Projekt Kaczyńskiego

Piątka dla zwierząt zakłada m.in. zakaz hodowli zwierząt futerkowych, wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych, ubój rytualny tylko na potrzeby krajowych związków wyznaniowych. Nowe prawo ma zakazać również trzymania zwierząt domowych na uwięzi na stałe oraz używania kolczatek, zaś w przypadku tymczasowego uwiązania długość uwięzi musi wynosić min. 6 m i zapewniać zwierzęciu korzystanie z powierzchni co najmniej 20 m kw.

Czytaj także: Ekolog WWF obala kłamstwa PiS ws Czajki: Ścieki w Wiśle to nie ekologiczna bomba, to nawóz dla rzeki!


GAZETA PLUS.PL – Jesteśmy tu dla Was! Komentujcie i udostępniajcie!!!


źródło: radiozet.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
2
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments