Lex super omnia , pisze list do Premiera Morawieckiego.

Lex Super Omnia , Pisze list do Premiera


84 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Z informacji które posiada redakcja , Stowarzyszenie Lex Super Omnia skierowało list do Premiera Morawieckiego.

Możemy w tym liście skierowanym do Premiera Morawieckiego , przeczytać między innymi ( Z niepokojem przyjmujemy jednakowoż, iż w tych ustawach proponuje się zmiany legislacyjne, które wykraczają poza przedmiot regulacji, a w szczególności te dotyczące funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości oraz prokuratury. Wyjątkową aktywność w tym zakresie wykazuje Ministerstwo Sprawiedliwości pozostające pod nadzorem Pana Zbigniewa Ziobry, które w ostatnim czasie podjęło działania zmierzające do wprowadzenia zmian ustrojowych w funkcjonowaniu prokuratury, mających na celu osłabienie pozycji Prokuratora Generalnego.)

Pytania Do Premiera Morawieckiego

Jak możemy przeczytać w dalszej części listu skierowanego do kancelarii Premiera , Stowarzyszenie Lex Super Omnia zadaje kilka pytań związanych z działalnością kancelarii Premiera i Ministerstwa Sprawiedliwości pod rządami Zbigniewa Ziobro ( Ministra Sprawiedliwości , Prokuratora generalnego ),

W związku z tym nasuwa się szereg pytań, na które oczekujemy odpowiedzi:

  1. Czy Pan jako Prezes Rady Ministrów odpowiadający za realizację jej konstytucyjnych zadań, miał wiedzę i świadomość o projektowanych rozwiązaniach, zmieniających istotę reformy z 2016 roku i godził się na wzmocnienie pozycji ustrojowej Prokuratora Krajowego oraz marginalizację pozycji  Pana podwładnego – Prokuratora Generalnego, a jeżeli tak, jakie ważne przyczyny determinowały ten kierunek zmian?
  2. Czy zasadne jest odstępowanie od rzekomo udanej reformy prokuratury, której Pan nigdy nie podważył, w imię zagwarantowania posad określonych grupy osób pozostającej w bliskich relacjach z konkretnym politykiem sprawującym aktualnie ministerialną funkcję?
  3. Jaki interes Rzeczpospolitej Polskiej miał być chroniony wskutek projektowanych zmian i czy świadczy to o słabości rozwiązań przyjętych w 2016 roku?

Z informacji które posiada redakcja Gazety Plus , kancelaria Premiera jeszcze nie odniosła się do pisma wystosowanego przez Stowarzyszenie. Jeżeli tylko otrzymamy taką informację to niezwłocznie poinformujemy czytelników.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

84 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments