Listonosze bez odpowiednich zabezpieczeń próbują wejść do DPS-ów, z pakietami wyborczymi. Potem ruszą do naszych domów.


525
Subksrybuj nas na Google News

Do krakowskich Domów Pomocy Społecznej zapukali listonosze z pakietami wyborczymi. Wiemy jak dramatyczna jest sytuacja w wielu takich placówkach. W wielu z nich zarażeni są pensjonariusze oraz personel. Wirus w tych miejscach atakuje błyskawicznie.

Listonosz ubrany przecież w tylko służbowy mundur, zabezpieczony tylko maseczką może bez problemu wirusa przenieść. Nikt nie da 100% gwarancji, że placówki, które odwiedza są od wirusa wolne. Na dodatek nikt z nich nie wie bo nie dostał żadnych instrukcji jak ma w takich sytuacjach się zachować.

300 pakietów wyborczych to nie 300 reklamówek pizzerii. Nie mamy instrukcji, co z nimi robić, jak je zabezpieczać, jak przekazywać pensjonariuszom, przecież dyrektor placówki nie będzie sam głosował na kilkuset kartach – opowiada o rządowej organizacji wyborów Andrzej  Kulig, zastępca prezydenta Krakowa

Państwowa Komisja Wyborcza nie ma żadnych regulacji bo nie jest organizatorem wyborów.

Samorządowcy będą sami konsultowali się z epidemiologami i innymi ekspertami w celu rozwiązania problemu. Rząd tylko powiedział że wybory mają być, a jak i co to się zobaczy. Na razie nie ma nawet ustawy w sprawie wyborów korespondencyjnych a co dopiero o przepisach wykonawczych, tymczasem poczta polska roznosi już pakiety wyborcze. Nie trudno nazwać taki porządek rzeczy.

Pandemia w Polsce nie zwalnia. Jesteśmy jednym z czterech krajów UE, w których nie widać efektu walki z koronawirusem tak jak w pozostałych krajach.

ECDC: Polska jednym z czterech państw UE, gdzie pandemia koronawirusa nie słabnie, wynika z informacji przekazanych przez dyrektor Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) Andreę Ammon. W zdecydowanej większości krajów UE pandemia jest w odwrocie.

Bułgaria jest jedynym państwem UE, w którym pandemia przybiera na sile, natomiast w Polsce, Rumunii, Szwecji i nienależącej do UE Wielkiej Brytanii liczba zakażeń koronawirusem utrzymuje się na stabilnym poziomie. – Krajem, w którym cały czas widzimy wzrost (zakażeń), jest Bułgaria. Są też cztery kraje, gdzie nie widzimy znaczących zmian w ciągu ostatnich 14 dni i są to: Polska, Rumunia, Szwecja i Wielka Brytania. We wszystkich innych krajach zaobserwowaliśmy znaczący spadek – powiedziała Andrea Ammon 


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

525

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
2
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
1
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments