fbpx

Macierewicz: “Wspaniały marsz”, ale “policja strzelała do polskich patriotów”!


2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Antoni Macierewicz wypowiedział się publicznie odnośnie publicznych awantur, które miały miejsce 11 listopada. Stwierdził, że “policja strzelała do polskich patriotów”.

W środę odbył się Marsz Niepodległości, który z racji na panującą pandemię miał być w formie zmotoryzowanej. Wielu uczestników jednak wzięło w nim udział pieszo. Doszło do zamieszek – zatrzymano 36 osób, wystawiono 260 mandatów, a do sądów trafiło 420 zgłoszeń o ukaranie.

Prezes Stowarzyszenia Marszu Niepodległości Robert Bąkiewicz stwerdził, że policja “nie wywiązała się z żadnych uzgodnień”. – Wobec tych skandalicznych działań żądamy dymisji Komendanta Głównego Policji – powiedział.  

Macierewicz skrytykował działania policji

Macierewicz publicznie skrytykował działania policji podczas publicznych zamieszek 11 listopada. Policjanci użyli siły nie tylko wobec chuliganów, ale i dziennikarzy, którzy byli w trakcie wykonywania swoich obowiązków służbowych.

Wróciliśmy właśnie ze zmotoryzowanego Marszu Niepodległości, który przeszedł przez całe Śródmieście Warszawy. Dziesiątki samochodów z flagami, z barwami narodowymi, z młodzieżą przejechało przez całą Warszawę, przypominając o Narodowym Święcie Niepodległości i o polskich bohaterach, którzy wolność wywalczyli. Był to wspaniały marsz dzięki patriotyzmowi polskiej młodzieży, tylko że doszło do wydarzeń, które muszą zostać wyjaśnione. Doszło do sytuacji, w której policja strzelała do ludzi, chociaż to Antifa zaatakowała polskich patriotów. Nie wiemy, kto wydał ten rozkaz, ale musi to zostać wyjaśnione – powiedział Antoni Macierewicz w oświadczeniu. 

Lewacy zaatakowali patriotów

Patriotyczna młodzież, która przeszła przez Warszawę po to, żeby powiedzieć, że jest za niepodległością, wiarą, patriotyzmem, że chce odbudować Polskę silną, taką, która rzeczywiście czerpie z tysiącletniej historii budowy silnego, bogatego, szczęśliwego państwa Polaków oraz chce chronić życie, nasz dorobek. Młodzież jest zszokowana. Musimy to wyjaśnić – dodał.

Pełne oświadczenie znajduje się poniżej:

 Nie może być tak, żeby policja wtedy, gdy dochodzi do marszów i ataków na Kościół, mówiła, że jest neutralna, a kiedy czcimy pamięć naszej niepodległości i jej wielkich bohaterów, strzelała do polskich patriotów. Tak być nie może – oburzał się.

Źródło: Fakt.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ