“Majteczki w kropeczki”. Gliński daje 500 000 Bayer Full-owi na przetrwanie pandemii.


2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Minister kultury Piotr Gliński opublikował listę artystów, fundacji i instytucji kultury, które dostaną wsparcie od ministerstwa na przetrwanie pandemii. Zespół Bayer Full ma dostać aż pół miliona złotych! “Kultura musi przetrwać!” – informuje rząd. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że wiele instytucji kultury dostanie o le mniejsze wsparcie

Piotr Gliński stworzył fundusz wsparcia kultury, dzięki któremu artyści, organizacje pozarządowe i instytucje kultury będą mogły przetrwać trudne czasy.

Powołanie i uruchomienie Funduszu Wsparcia Kultury było bardzo wyczekiwane przez środowisko. Ze względów epidemicznych czas nie był naszym sprzymierzeńcem, działaliśmy pod jego dużą presją i wiedzieliśmy o tym. Dlatego tym bardziej cieszę się, że cały proces – w tym proces legislacyjny – udało się przeprowadzić w tak szybkim tempie. Pozostał nam ostatni i zarazem najważniejszy krok: wypłata świadczeń – podkreślił w komunikacie na stronie resortu wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński.

Wszystko ładnie, pięknie, sęk jednak w tym, że instytucje kultury, które powinny otrzymać duże środki, otrzymują ochłapy, w porównaniu do kwoty, którą otrzyma zespół Bayer Full. Na przykład stołeczny Teatr Lalki Guliwer dostanie 360 tys. zł dofinansowania. Teatr Powszechny, znany z lewicowego repertuaru (głównie ze spektaklu “Klątwa” Olivera Frljića”, otrzyma 400 tys. zł. Podczas gdy zespół Sławomira Świerzyńskiego Bayer Full, twórca hitu “Majteczki w kropeczki”, dostanie łącznie 550 tys. zł dofinansowania!

Gazeta Wyborcza wysłała zapytanie do Ministerstwa Kultury o kryteria w przyznawaniu dotacji. Czekamy na odpowiedź!

źródło: wyborcza.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
2
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
1
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
2
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments