Merkel dała 525 mln euro na badania nad szczepionką. My takie pieniądze wydajemy co roku na propagandę w mediach narodowych, a na szczepionkę mamy tylko 0,75 mln euro.


628
Subksrybuj nas na Google News

W ramach międzynarodowej inicjatywy zorganizowanej przez Komisję Europejską światowi liderzy zadeklarowali przekazanie 7,4 miliarda euro na opracowanie szczepionki i metod leczenia koronawirusa.

Pokonanie koronawirusa wymaga globalnej reakcji i trwałych działań na wielu frontach – powiedziała Szefowa Komisji Europejskiej

Musimy połączyć siły i zaangażować środki i umysły, by rozpocząć prace nad szczepionkami, diagnostyką i leczeniem zakażonych koronawirusem. Musimy je opracować, wyprodukować i dostarczyć do wszystkich zakątków świata. Musimy też zapewnić ich dostępność i niską cenę dla wszystkich. Dlatego wszyscy musimy się złożyć aby finansować to prawdziwe globalne przedsięwzięcie. – dodała Ursula von der Leyen.

Polska wraz z krajami grupy Wyszehradzkiej zadeklarowała na ten cel trzy miliony euro – po 750 tysięcy od każdego członka.

525 mln to ponad 2 miliardy złotych. To tyle ile tylko rocznie wydajemy na propagandę rządową. Na szczepionkę zabrakło i możemy dać tylko 0,75 mln euro.

Waldemar Kuczyński skomentował naszą hojność. Nie dodał jednego zera, ale to oczywiście pomyłka bo kwota tylko 75 tys to byłaby już gruba przesada dla takiego lidera i mocarstwa pisowskiego.

Na dzień dzisiejszy stan na podstawie danych z stronazdrowia.pl

  • Osoby zainfekowane – 14 431
  • Ofiary śmiertelne- 716
  • Osoby hospitalizowane – 2 738
  • Osoby w kwarantannie – 100 765
  • Osoby wyzdrowiałe – 4 280
Stronazdrowoa.pl

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

628

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments