Michał Wójcik – minister od tygodnia, ale jeszcze nie wie co ma robić. Mamy nowy rodzaj Ministra.


2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Minister Michał Wójcik od tygodnia sprawuje obowiązki ale nie wie jakie, zdradził w wywiadzie z Konradem Piaseckim. Do tej pory znaliśmy określenie minister bez teki, teraz poznaliśmy nowe określenie – Minister bez obowiązków.

Dziś w porannym wywiadzie Konrada Piaseckiego Michał Wójcik został zapytany o swój zakres obowiązków. Tydzień po objęciu obowiązków ministra Michał Wójcik, na pytanie czym się zajmuje od tygodnia odpowiedział;

Wszystko na to wskazuje, że będę zajmował się ochrona praw dzieci jak również kwestiami związanymi z tożsamością europejską

Minister od praw dziecka i tożsamości europejskiej

Jak wiemy w Polsce istnieje instytucja Rzecznika Praw Dziecka, ale jak tłumaczy Michał Wójcik on również ma się zajmować tymi kwestiami. Co do drugiej kwestii związanej z tożsamością europejską, osobiście nie słyszałem nic o jakiś zmianach geograficznych, więc nie wiem czy taki gabinet jest do czegoś potrzebny. Moja tożsamość nie zmieniła się od urodzenia.

W dalszej części rozmowy redaktor Piasecki zwrócił uwagę aby warto by było powołać jakiegoś ministra do sprawy walki z szerząca się pandemią. Minister twierdzi, że wszyscy członkowie rządu walczą z koronawirusem i dał do zrozumienia, że nie jest konieczne takie stanowisko w tym momencie.

Deja Vu

Onegdaj w składzie rządu była kiedyś nawet minister pomagająca uchodźcom, pani Beata Kempa. Jej działalność nie odbiła się szerokim echem na świecie, a dziś nie rozważa się osobnej komórki do zwalczania zagrożenia jakim stał się covid19.

Minister od niczego, czy do niczego?

Redaktor Piasecki insynuował, że być może brak przydzielonych obowiązków może sugerować że Michał Wójcik jest w rządzie niepotrzebny.

Zapewniam Pana że będę równie potrzebny jak i w resorcie sprawiedliwości i będę nadal wykonywał swoją służbę dla narodu

– odpowiedział minister bez obowiązków

Krepujące pytania o obowiązki rządzących

Kilka dni temu Piotr Kraśko zadał podobne pytanie o obowiązki Jarosława Kaczyńskiego w rządzie. Piotr Kraśko zamiótł Schreibera. “Panie Redaktorze, nie wygłupiajmy się” Pytania do rządzących o zakres ich obowiązków staja się dla nich coraz bardziej krepujące. O premie nie pytać, o obowiązki nie pytać, o epidemię nie pytać


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
1
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments