fbpx

Migranci poprosili w Polsce o wodę. Skatowali ich metalowym łomem


2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Trzech migrantów – dwóch mężczyzn i kobieta, zostało pobitych i okradzionych w czwartek po południu w pobliżu Hajnówki na Podlasiu – informuje Grupa Granica.

Migrantów, którzy przekroczyli granicę polsko-białoruską, spotkał przy szosie w okolicy Hajnówki wolontariusz Grupy Granica. Para Irakijczyków oraz Syryjczyk chwilę wcześniej zostali pobici i obrabowani ze wszystkich rzeczy, które mieli przy sobie. Kobiecie zdarto część ubrania, a mężczyźni zostali pobici metalowym łomem. Jeden z nich został nim uderzony w głowę – podaje Grupa Granica.

Wolontariusze udzielili migrantom pomocy humanitarnej i prawnej. Na miejsce przyjechali medycy oraz policja. Osoba w najcięższym stanie trafiła do szpitala. Troje obcokrajowców chce starać się o przyznanie im statusu uchodźcy w Polsce.

Na razie nie wiadomo, kto pobił i okradł migrantów. Według ich relacji napastnicy wyglądali na Europejczyków i nie przypominali innych uchodźców. Irakijczycy i Syryjczyk początkowo wzięli ich za lokalnych mieszkańców i poprosili o wodę, na co ci zareagowali biciem – informuje Grupa Granica.

Wolontariusz, który jako pierwszy spotkał migrantów, złożył na komendzie policji zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

Grupa Granica jest zrzeszeniem kilkunastu organizacji humanitarnych niosących pomoc migrantom i uchodźcom przy granicy polsko-białoruskiej. W jej skład wchodzą m.in. Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Stowarzyszenie Interwencji Prawnej, Homo Faber, Chlebem i Solą czy RATS Agency. Według jej doniesień pobicie trojga obcokrajowców pod Hajnówką to pierwszy udokumentowany przypadek ataku i obrabowania uchodźców w polskiej strefie przygranicznej w ostatnich miesiącach.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments