Mike McCaul: Decyzja wycofania żołnierzy z Niemiec zaszkodzi bardziej USA niż Niemcom.


119
Subksrybuj nas na Google News

Decyzja Trumpa wywołała burzliwe dyskusje republikanów od których pochodzi aktualny prezydent. Coraz głośniej zadają pytanie czy to dobra strategia?

Decyzja Trumpa o wycofaniu wojsk z Niemiec ma zmusić Angele Merkel do wyłożenia większych pieniędzy na obronność. Coraz więcej polityków nawet z partii republikańskie, czyli partii Donalda Trumpa, oraz coraz więcej byłych oficerów twierdzi że to nie jest dobra strategia.

Doradca Komisji Spraw Zagranicznych, jeden z liderów republikańskich Mike McCaul

“obawia się, że zaszkodzi to strategicznym interesom USA bardziej niż ukarać Niemcy ”. 

W Niemczech obecnie stacjonuje 34 tys żołnierzy amerykańskich. Trump chce przenieść 9,5 tys tych żołnierzy głownie do państw bezpośrednio lub pośrednio graniczących z Rosją. Krytycy Trumpa twierdzą że krzywdy to Niemcom żadnej nie wyrządzi a może zaszkodzić tym krajom do których będą przeniesieni żołnierze.

Na poziomie strategicznym ofiarami mogą być USA i takie kraje jak Estonia, Łotwa, Litwa, Polska, które zależą od zdolności USA w przypadku kryzysu – i wszystkie mają 2 procent”, powiedział Ben Hodges, emerytowany 3-gwiazdkowy generał, który kiedyś dowodził w Europie.

Trump twierdzi że nie będzie chronił Niemców, bo oni ni chcą płacić. W niedzielę Robert O’Brien, doradca ds. Bezpieczeństwa narodowego, napisał artykuł w „ Wall Street Journal”, w którym napisał że kilka tysięcy żołnierzy może zostać przeniesionych nie do krajów europejskich lecz na Indopacyfik – czyli bliżej Chin.

Źródło Defense One


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

119

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments