Minister Czarnek: Powrót do szkół po 29 listopada?


1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Minister Czarnek podkreśla że jeśli krzywa zachorowań się wypłaszaczy w ciągu miesiąca, po 29 listopada mamy szansę na stopniowe przywracanie nauki stacjonarnej. Przynajmniej w szkołach podstawowych.

Czarnek – “Szkoła radzi sobie z pandemią lepiej niż wiosną”

Szef resortu edukacji chwali system oświatowy za to że przygotował się do drugiej fali pandemii lepiej niż na wiosnę. “Szkoły radzą sobie dużo lepiej” – podkreśla. Podkreśla że teraz jedynie mały odsetek szkół był ogniskami zarażeń. Wyłączenie z użytku nauczania stacjonarnego w celu ochrony najstarszych nauczycieli było potrzebne więc było przejście szkół w tryb zdalny.

500 PLN dla nauczycieli będzie przekazywane już w tym tygodniu

Szef resortu edukacji podkreśla że wypłata świadczeń odszkodowawczych w związku z przejściem na nauczanie zdalne u nauczycieli ma rozpocząć się już w tym tygodniu i ma wynosić 500 PLN. Minister przypomina że chodzi tu o dofinansowanie do sprzętu w ramach nauczania zdalnego. Podano do wiadomości, że wystarczy wypełnienie wniosku i złożenie go w szkole do 7 grudnia, wraz z imiennym dowodem zakupu sprzętu. Czyli fakturą.

Czekamy na rozwój sytuacji w grudniu

Póki co decyzja jest ważna do 29 listopada, po 29 listopada czekamy na decyzję co zrobić dalej, w grudniu rozpocznie się kolejna faza. Możliwe że jeśli uda się wywłaszczyć krzywą zachorowań w przyszłym miesiącu rozpoczniemy stopiony powrót do szkoły


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
1
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
1
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
1
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ