Minister Rolnictwa do dymisji! Działanie Kaczyńskiego porównał niegdyś do hitlerowskiej propagandy.


2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Spór Ministra Rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego z Jarosławem Kaczyńskim o przyszłość przemysłu futrzarskiego w Polsce przesądza o dymisji ministra. Tak wynika z nieoficjalnych informacji Wirtualnej Polski. Ardanowski z Radą Ministrów ma pożegnać się za kilka tygodni, przy okazji planowanej rekonstrukcji.

Jarosław Kaczyński możliwie szybko chce przeforsować projekt ustawy o ochronie zwierząt, który zakłada m.in. likwidację branży futrzarskiej, co wiąże się z bezpośrednim uderzeniem w hodowców norek amerykańskich. Prezes PiS jest w tej sprawie wyjątkowo zdeterminowany.

Prezes PiS – w trakcie przedstawiania założeń projektu – przyznał, że w tej sprawie liczy na ponadpartyjne poparcie. – Ten projekt poprą wszyscy dobrzy ludzie. Jestem o tym przekonany – stwierdził.

Sceptyczni koalicjanci

Nie wszyscy jednak w obozie władzy są jednak w stu procentach przekonani co do głównych – i według wielu najbardziej kontrowersyjnych – założeń projektu o ochronie zwierząt. Chodzi o plan likwidacji przemysłu futrzarskiego. Sceptyczni w tej sprawie są koalicjanci PiS: Porozumienie Jarosława Gowina i Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry, ale największym przeciwnikiem uderzenia w hodowców norek w rządzie Zjednoczonej Prawicy jest obecny minister rolnictwa. Jan Krzysztof Ardanowski od lat nie ukrywa swoich zdecydowanych poglądów w tej sprawie. To dzięki niemu w 2018 roku udało się przeforsować kontrowersyjną ustawę, przy głosowaniu której poległ Kaczyński.

Co za różnica, czy to zabijanie norek, lisów, świni czy krowy? Tak samo ingerujemy w to zwierzę. Rolnictwo jest od początku świata i daje człowiekowi możliwości wykorzystywania zwierząt. Prezes upomniał mnie bardzo mocno w tej materii i biorę sobie bardzo jego zdanie pod uwagę, ale w tym przypadku mam inne. – mówił w 2018 minister rolnictwa i kontynuował: Działanie tak zwanych obrońców praw zwierząt jest podobne do całej propagandy hitlerowskiej wymierzonej przeciwko Żydom czy Słowianom.

Minister nie zmieni zdania

Nikt w PiS nie ma złudzeń: Ardanowski nigdy nie poprze likwidacji przemysłu futrzarskiego w Polsce, co wiązałoby się z uderzeniem w całą branżę hodowców norek amerykańskich. A takie są plany kierownictwa partii rządzącej.  Ardanowski twierdzi, że to wypowiedzenie wojny rolnikom, a on rolników zamierza bronić – twierdzą rozmówcy wp.pl.

Piątkę dla zwierząt” forsowaną przez Jarosława Kaczyńskiego poparł w środę premier Mateusz Morawiecki, zwierzchnik ministra Ardanowskiego. – Ja się z tej akcji bardzo cieszę. Cieszę się z tego, że prezes Jarosław Kaczyński tak mocno podkreśla, że sposób traktowania zwierząt jest czymś, co świadczy o nas. O ludziach – powiedział szef rządu podczas wirtualnego spotkania z internautami na Facebooku.

Czytaj także: Mateusz Morawiecki: Wzrost bezrobocia na poziomie 0%. “Nie ma się czym martwić, sytuacja opanowana”


GAZETA PLUS.PL – Jesteśmy tu dla Was! Komentujcie i udostępniajcie!!!


źródło: wp.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
2
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments