Młodzież i Nauczyciele protestowali pod MEN.


1 comment, 2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Minister edukacji i nauki zagroził uczelniom oraz nauczycielom, którzy popierają ostatnie protesty w obronie praw kobiet.Już kilka dni temu zapowiedział wyciąganie konsekwencji wobec uczelni oraz nauczycieli wspierających Ogólnopolski Strajk Kobiet. Tym pierwszym zagroził odbieraniem funduszy na inwestycje i granty, tym drugim „konsekwencjami” prawnymi.

Jeżeli potwierdzi się, że niektórzy nauczyciele namawiali uczniów do udziału w protestach lub sami brali w nich udział, powodując zagrożenie w czasie epidemii i zachowując się w sposób uwłaczający etosowi ich zawodu, będą wyciągnięte konsekwencje przewidziane prawem. Nie ma także naszej zgody na zachęcanie dzieci oraz młodzieży do chuligańskich i wulgarnych zachowań. Nie ma zgody na to, aby uczniowie zachowywali się w taki sposób” – przekazała Ostrowska.

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek

bardzo niepokojące jest to, że niektórzy rektorzy, niektórzy związkowcy nauczycielscy, nie tylko nie potępiają tego typu chuliganerii, wandalizmu, chamstwa i brutalności na ulicach, ale wręcz zachęcają młodzież do tego, żeby w tym uczestniczyć, i mówią: +jesteśmy z wami+”. “Nie wyrażają żadnego sprzeciwu wobec tych absolutnie skandalicznych zachowań, i to jest jeszcze bardziej niepokojące.

Ministerstwo Edukacji Narodowej nie rozumie, że wszelkie decyzje ograniczające prawa i wolności obywatelskie mogą być podejmowane wyłącznie mocą ustawy, którą rozporządzenie o epidemii nie jest. Nie rozumie też, że Konstytucja gwarantuje wolność wyrażania swoich poglądów w art. 54.
Ustawa karta Nauczyciela zaś przewiduje wyrażanie przez nauczyciela swojego zdania na jakikolwiek temat, byle nie naruszał przy tym praw innych osób.

Szkoda, że wobec mnogości problemów trapiących edukację polską resort Przemysława Czarnka jedyne co potrafi, to łamać kręgosłupy nauczycieli i uczniów.

Damskie kurtki przejściowe: eleganckie, sportowe i casualowe – jakie wybrać do szafy kapsułowej?


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
tomek
tomek
3 miesięcy temu

Wywalcie w końcu religię ze szkół do tego nie potrzeba nawet Trybunału Kulinarnego.