fbpx

Morawiecki chwalony w kazaniu arcybiskupa.


7 comments, 2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Bliskie relacje obozu władzy z Kościołem nie powinny zaskakiwać nikogo, kto śledzi naszą rzeczywistość. Duchowni są jedną z najbardziej uprzywilejowanych grup społecznych w Polsce. Potwierdziły to np. ustawy o handlu ziemią, z której wyłączono kler, wyjątkowe traktowanie w trakcie pandemii czy setki milionów złotych dla fundacji Tadeusza Rydzyka. Niektórzy księża okazują ostentacyjne poparcie dla rządu nawet w trakcie mszy. Dołączył do nich właśnie arcybiskup Jan Romeo Pawłowski podczas homilii w czasie niedzielnej pielgrzymki.

Wśród uczestników pielgrzymki mężczyzn w Piekarach Śląskich pojawił się również Mateusz Morawiecki. Z tej okazji nie zabrakło wyjątkowo politycznego kazania, którego autorem był sekretarz ds. Reprezentacji Papieskich w Watykanie. W jego trakcie arcybiskup Jan Romeo Pawłowski określił premiera mianem “pielgrzyma pokoju“. Według jego słów “prawdziwy pokój ma swój początek w sercu, życiu i rodzinie”. To jednak nie był koniec wątków związanych z bieżącymi wydarzeniami.

Dużo mocniejszy przekaz został skierowany w kierunku opozycji. Arcybiskup odniósł się do niedawnego przemówienia Donalda Tuska, który zapowiada rozdzielenie państwa od Kościoła. – Uważaj panie polityku, bo jak zaczniesz wiarę i Kościół katolicki, który tworzą ludzie, katolicy tej ziemi, oddzielać od państwa, od społeczeństwa, to możesz sobie na głowę ściągnąć brak pokoju i nieszczęście – straszył z ambony. Pojawiły się też porównania do totalitaryzmów. – Już nie tak dawno byli tacy, którzy chcieli Polski naród od wiary, Kościoła i Boga oderwać, połamanym krzyżem albo sierpem i młotem. Już ich nie ma, nawet historia się ich wstydzi – ostrzegał ksiądz.

Jan Romeo Pawłowski został odznaczony w 2021 roku przez Andrzeja Dudę Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Odrodzenia Polski. – Dziękuję za to z całego serca w imieniu Rzeczypospolitej. Służy Ksiądz arcybiskup Kościołowi, służy Stolicy Apostolskiej, ale służy także ludziom, nam – Polakom – mówił wtedy prezydent, przyznając order.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

7 comments, 2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
10
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
2
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
1
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
rych
rych
1 miesiąc temu

“… jak zaczniesz wiarę i Kościół katolicki […] oddzielać od państwa …”. Czyli celebryta kościelny przyznaje wprost, że Polska to państwo wyznaniowe.

nasum
nasum
1 miesiąc temu

Tusk nie rozdzieli, to tylko gadanie, bo nie ma na to jaj, ale dawno powinieneś spadać arcybiskupie do Watykanu, bo dla takich jak ty Polska to nie państwo tylko kolonia dla pasożytów.

grzegorz
grzegorz
1 miesiąc temu

Bo chrzescijaństwo to religia demoniczna. Co kosciół do spułki z rządem i służbamy , udawadnia codzennie

europ
europ
1 miesiąc temu

ta wypowiedź tego biskupa to jest dowód że kler katolicki też powinien być rozliczony za te złodziejstwo z pisesmanami bo tworzą razem tę mafię pod płaszczykiem krzyża

PIS oznacza powrót do średniowiecza
PIS oznacza powrót do średniowiecza
1 miesiąc temu

Należy zacząć od rozwiązania konkordatu rządu z episkopatem. Aby tego dokonać konieczne jest zwycięstwo wyborów przez ugrupowanie demokratyczne dla którego priorytetem będzie humanizm a nie religijne mity, zabobony i przesądy. Kościół od czasu gdy PIS doszedł do władzy stał się narzędziem politycznym na potrzeby wyborcze PIS czego najlepszym dowodem są tacy wywrotowcy jak abp. Jędraszewski człowiek nieleczony a chory psychicznie i niemniej szalony obłąkaniec Tadeusz Rydzyk którego wspiera ekstremista katolicki Kaczyński łamiąc w ten sposób Konstytucyjne ustawy o wolności sumienia. To są hieny cmentarne żerujące na ludzkich słabościach. Są to ludzie śmiertelnie niebezpieczni bo pod osłoną wiary działają dokładnie pod… Czytaj więcej »

europ
europ
1 miesiąc temu

jeden wart drugiego mega kłamcy i złodzieje ale niedługo skończy się panowanie katoli i żydów

Polak
Polak
1 miesiąc temu

Szczyt hipokryzji i zakłamania. Jednak swój do swojego ciągnie. Kłamcy z Rządu są chwaleni przez sektę którą obficie finansują…… Co za ludzie wspierają tych oszustów. Cały cywilizowany świat się z tego wyzwolił a w Polsce PiS wrócił do XIX wieku!!!