fbpx

Morawiecki o protestach: “pewne zachowania są karygodne i absolutnie niedopuszczalne”


1 comment, 5
Subksrybuj nas na Google News

Dla premiera Morawieckiego protest społeczności LGBT upominającej się o swoje prawa do normalnego życia to ogólnoświatowa wojna ideologiczna. Dokładnie takich określeń słuchaliśmy za komuny, kiedy ZOMO pałowało Polaków.

Uważam, że pewne zachowania są karygodne i absolutnie niedopuszczalne” – napisał premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do sobotnich protestów przeciwko zatrzymaniu “Margot”.

Na świecie i w Polsce toczy się spór cywilizacyjny. Wolność człowieka kończy się tam, gdzie pojawia się naruszenie godności innej osoby. Dotyczy to także uczuć patriotycznych i religijnych“- napisał premier w mediach społecznościowych, dodając, że “reprezentuje formację polityczną szanującą polską kulturę i historię.

Szanowny Panie premierze czy pan zdaje sobie sprawę i czy pan wie co wyczyniała policja kiedy zgarniała przypadkowych przechodniów w piątek? Jeśli pan wie to powinien pan natychmiast zabrać głos w tej sprawie, jeśli pan nie wie to gorzej dla pana.

Zatrzymania niewinnych osób, wystarczyło być ciekawskim.

Przedstawiciele Krajowego Mechanizmu Prewencji Tortur rozmawiali z 33 spośród 48 osób zatrzymanych w związku z wydarzeniami, do których doszło 7 sierpnia w Warszawie po aresztowaniu aktywistki grupy “Stop Bzdurom” – poinformowano na stronie Rzecznika Praw Obywatelskich.

Z obserwacji KMPT wynika, że wśród zatrzymanych znalazły się m.in. osoby, które nie uczestniczyły czynnie w zgromadzeniu na Krakowskim Przedmieściu czy ul. Wilczej, a przyglądały się zajściu. Niektóre z tych osób miały tęczowe emblematy (torby, przypinki, flagi). Wśród zatrzymanych – jak wskazano w informacji – były jednak także osoby przypadkowe, które akurat w danym momencie wyszły np. do sklepu i wracały z zakupami.

Działacze dobrej zmiany dumni z Policji

– Jestem dumny z polskich policjantów, że polska policja przestrzega prawa i nie pozwala aktywistom. Tym chuliganom, rozwalać porządku na ulicach Warszawy – powiedział Janusz Kowalski,


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 5

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dana
Dana
9 miesięcy temu

Pewne zachowania?
a brutalność policji wobec slabszych?
a marsze faszystów ulicami Warszawy w eskorcie POLICJI?
A Krzywoprzysiezstwo Dudy? A Sasin i jego listy wyborcze? A pan Szumowski i jego zakupy?a ważność wyborów mimo dużych nieprawości?