Morawiecki przekazał dawno przekazany grunt pod budowę szpitala we Wrocławiu.


6.3k
Subksrybuj nas na Google News

W piątek po południu z oficjalną wizytą do Wrocławia przyjechał premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu odwiedził KOWR na wrocławskim Muchoborze Wielkim, gdzie przekazał na ręce marszałka Cezarego Przybylskiego akt własności gruntów, na których ma powstać nowy szpital. Donosi lokalny dziennik tuwroclaw.com

Szef rządu 22 maja wziął udział w uroczystości przekazania aktu notarialnego dotyczącego przekazania gruntów pod budowę Nowego Szpitala Onkologicznego.

Przekazanie gruntów to kolejny krok do realizacji strategicznej dla województwa dolnośląskiego inwestycji. Decyzja ministra o przekazaniu gruntów otwiera przed nami kolejny etap, jakim jest możliwość ubiegania się o wsparcie krajowe. Trwają zaawansowane rozmowy z Ministerstwem Zdrowia. Chcemy, by rząd współuczestniczył w finansowaniu – stwierdził Marcin Krzyżanowski, wicemarszałek województwa z PiS.

Nie zapomniano o wkładzie prezydenta Dudy, którego wkład do tej pory nie był jakoś szczególnie znany

Premier nie omieszkał wspomnieć o zaangażowaniu prezydenta Dudy. o 300 mln zł od państwa była mowa już w grudniu, a wcześniejsze zaangażowanie Andrzeja Dudy w sprawę wrocławskiego szpitala nie jest szczególnie znane.

– Budowa to część Narodowej Strategii Onkologicznej ogłoszonej przez pana prezydenta Andrzeja Dudę. Pan prezydent jest spiritus movens, inicjatorem różnych inicjatyw w obszarze medycyny, służby zdrowia. To DCO to oczko w głowie pana prezydenta, rozmawiałem o tym z prezydentem niedawno i wiem, jak bardzo zależy prezentowi, by ono wyrastało z ziemi. Dlatego rząd zdecydował o przeznaczeniu 300 mln zł w kolejnych latach – powiedział premier.

Wszystko pięknie ale ten grunt został już przekazany aktem notarialnym

Decyzja o budowie szpitala onkologiczno-pulmonologicznego na zachodzie Wrocławia na pustych dziś gruntach rolnych przy ul. Kosmonautów zapadła jeszcze w poprzedniej kadencji samorządu województwa dolnośląskiego.

Samorządowcy, wiedząc, że grunt pod budowę jest zapewniony, w październiku ubiegłego roku ogłosili przetarg na program funkcjonalno-użytkowy inwestycji.

Pozyskaliśmy już tereny pod jego budowę od Agencji Nieruchomości Rolnych, obecnie znajdujemy się w fazie projektowania i przygotowywania – mówił w sierpniu 2017 r. ówczesny członek zarządu województwa Jerzy Michalak (obecnie dyrektor Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej). – Czytamy w Gazecie Wyborczej


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

6.3k

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
11
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
2
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
5
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
1
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments