Morawiecki uwięził na cmentarzach setki ludzi-dosłownie. Felieton Albina


2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Decyzja Morawieckiego o zamknięciu cmentarzy wydana “na ostatnią chwilę” spowodowała nagłe zamykanie cmentarzy, a na nich….wielu ludzi. Niektórzy aby się wydostać przeskakiwali przez ogrodzenia, inni próbowali się dodzwaniać do administracji cmentarzy. Chaos typowy dla PIS, brak przemyślanych decyzji, desperacka niekompetencja.

Były wiceminister zdrowia z PIS, Krzysztof Landa, lekarz:
“Przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności, prawdopodobieństwo zakażenia na cmentarzu jest zdecydowanie mniejsze, niż w biurze, zakładzie pracy, sklepie czy szkole”…czyli kolejna decyzja Morawieckiego, mającą wywołać przekonanie, że rząd działa w zwalczaniu epidemii, a winna zakażeniom jest “zła opozycja”.

O ile cmentarze nie są miejscami, które wzbudzałyby wesołe uczucia, to dzisiaj są wyjątkowo smutnym widokiem, przejeżdżałem, widziałem-smutno podwójnie. Ludzie kupują kwiaty, znicze i stawiają przy bramach cmentarzy, a przecież można było podzielić te trzy dni chociażby “wiekowo”, np dzisiaj seniorzy, jutro 40-60 lat, pojutrze do 40 lat. Polacy na pewno w większości by się dostosowali.

Tłumy na cmentarzach

Wczoraj (piątek) nadmierne, wymuszone decyzją Morawieckiego, tłumy na cmentarzach, przy latarkach, młodzi i starzy, seniorzy i ludzie w sile wieku …..czy ktoś policzy ile osób wtedy się zakaziło?
PIS obiecuje,że zrekompensuje straty, producentom kwiatów, jeżeli udowodnią straty…no właśnie-jeżeli.
Czy rząd przewidział i jak ma zamiar zapobiec tłumom na cmentarzach we wtorek, bo “na bank” takie będą, gdy zachowanie reżimów sanitarnych będzie praktycznie niemożliwe . Kwiaty do wtorku przetrwają, ale wirus też.

Bunt społeczny narasta

Sytuacji nie poprawiają takie postawy duchownych, jak pewnego proboszcza z Podkarpacia, który żąda od rządu, aby “rozprawił się wreszcie z tym motłochem na ulicach”.

Inny proboszcz:

-Proszę opuścić teren kościoła, przeproście wasze mamy, że was nie wydrapały! – w ten sposób proboszcz parafii zwrócił się do protestujących kobiet.
Irytacja w społeczeństwie narasta, narasta gniew. Władza, która ma konstytucyjny obowiązek łagodzić wszelkie konflikty społeczne, tylko je głupimi, nieprzemyślanymi decyzjami nakręca. Decyzja o zamknięciu cmentarzy, wydana w “ostatniej godzinie”, jest właśnie jedną z takich decyzji. Czy tu konstytucja już się nie liczy?


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ