fbpx

Morawiecki wysłał niekompletne oprogramowanie i mówi, że Trzaskowski nie wypłaca pieniędzy przedsiębiorcom.


3 comments, 17.2k
Subksrybuj nas na Google News

Samorządy umyślnie są gnębione przez rząd, który na siłę stara się udowodnić, że sobie nie radzą. Prawda jest zupełnie inna.

Szczytem hipokryzji jest w czasach epidemii walczyć z jednostkami samorządowymi. Rząd niestety robi to już od lat. Nie konsultuje żadnych ustaw, nakłada obowiązki ale i nie tylko. Rząd zleca nawet wypłaty dla nauczycieli a nie daje na to pieniędzy. Przykładem są tu ostatnie podwyżki w oświacie, które samorządy muszą wypłacać z pieniędzy przeznaczonych na zupełnie inne cele. Wszystko tylko po to aby udowodnić jak to samorządowi urzędnicy źle działają.

Propaganda najważniejsza, ale to nie tylko propaganda – to kłamstwo

Kolejnym przykładem tej hipokryzji jest premier Morawiecki, który w mediach wyraził się o prezydencie Warszawy Rafale Trzaskowskim, jakoby ten sobie nie radził z wypłatami dla przedsiębiorców.

Przy wtórze TVPis z pomocą wystąpiła nawet Minister Rodziny i Polityki Społecznej. Pomoc ta okazała się zbędna ponieważ samorządy same naprawiły błędy, które popełniło ministerstwo w oprogramowaniu.

Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Warszawy Karolina Gałecka dementuje informacje jakoby Warszawa nie wypłacała pieniędzy przedsiębiorcom.

Trudno jest mi jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie skąd  Ministerstwo czerpie źródło swojej wiedzy. My możemy powiedzieć dzisiaj że Warszawa wypłaciła ponad 133 mln zł wsparcia dla przedsiębiorców.

Do Warszawy wpłynęło obecnie to są dane z dzisiaj (29 maj) ponad 125 tys wniosków przedsiębiorców o dofinansowanie i pożyczki z czego rozpatrzono 29 tysięcy, co stanowi 23% dotychczas złożonych wniosków. To są dane z 29 maja z dzisiaj z godziny 12:30.

Pół miliona zarejestrowanych działalności tylko w Warszawie

Pamiętajmy o jednej podstawowej rzeczy, że w Warszawie mamy zarejestrowane w blisko pół miliona firm. Mamy praktycznie tyle samo pracowników w urzędzie pracy, a nawet mniej niż ma Łódź która jest miastem trzykrotnie mniejszym. Tak naprawdę nasi pracownicy pracują również w weekendy pracują w soboty, ale po to aby rozpatrywać te wnioski.

Niewłaściwe rządowe oprogramowanie do rozpatrywania wniosków i wypłat.

Problem jest w tym że ten system który został przygotowany tak naprawdę nie jest systemem który pozwalał nam na szybkie rozpatrywanie wniosków. ….Robimy wszystko jako urzędnicy miasto stołeczne Warszawa aby przede wszystkim wspomóc przedsiębiorców i jak najszybciej rozpatrywać wnioski….

System nie był kompatybilny z Głównym Urzędem Statystycznym prowadzącym rejestry działalności

…system który otrzymaliśmy od Ministerstwa, to nie jest system który pozwalał nam sposób szybki przeliczać i rozpatrywać wnioski. Tak naprawdę wnioskowaliśmy od początku kwietnia właśnie o możliwość pozyskiwania danych z Gusu i tym samym przyspieszyć rozpatrywanie wniosków.

Musieliśmy niestety jako samorząd wykonać sami tak zwaną nakładkę, abyśmy mogli czerpać dane z głosu i tym samym przyspieszyć rozpatrywanie wniosków. Zrobiliśmy to sami jako samorząd. Oczywiście pojawiły się również kwestie prawne.  O co również wnioskowaliśmy, abyśmy mogli zgodnie z przepisami szybciej przenosić pracowników z Urzędu Miasta do urzędu pracy, również w celu przyspieszenia rozpatrywania wniosków

Delegowanie pracowników do Urzędów Pracy

Nie otrzymaliśmy, nie ma tych zmian w przepisach w sprawie 27 czy 2 dni temu było pierwsze czytanie w sprawie tych zmian prawnych o które wnioskowaliśmy. Oczywiście przenieśliśmy 150 pracowników urzędu miasta do urzędów pracy, aby wspomóc Urzędy Pracy które dostały trzykrotnie więcej wniosków, niż w ciągu całego roku.

Natomiast była to skomplikowana procedura zgodnie z Kodeksem postępowania administracyjnego.

…Statystyki z Urzędów pracy różnią się nie nawet o kilka procent tylko kilkanaście kilkadziesiąt procent trudno jest mi się odnosić do danych przedstawionych przez Ministerstwo Ja mówię jasno nasze dane są z Urzędu Pracy te które przedstawiłam to są dane 6 godzinę 12:30

Nie wiadomo skąd ministerstwo bierze dane o ilości rozpatrywanych wniosków w Warszawie

Jako rzecznik miasta stołecznego Warszawy stanowczo dementują te informacje nie wie skąd Ministerstwo i z jakiego źródła dysponuje tymi danymi, natomiast dane przedstawiane przez Miasto Stołeczne Warszawa są danymi, które pochodzą z Urzędów Pracy

Dodam jeszcze taką rzecz dosyć ważną, że dane z Gus-u, które pozyskujemy dzięki właśnie tak naprawdę tej nakładce, którą zrobiliśmy sami jako samorząd powodują, że dzięki temu możemy rozpatrywać dziennie około 3000 wniosków. O to oczywiście apelowaliśmy do Ministerstwa do administracji rządowej nie tylko zmianę przepisów co do delegowania pracowników, ale także o automatyzacje rozpatrywania tych wniosków.

Warszawa rozpatruje więcej wniosków niż inne miasta.

Tak naprawdę ten system naszym zdaniem nie jest przygotowany do tego aby w sposób szybki i rozpatrywać taką skalę wniosków. Zrobiliśmy to sami natomiast mogę jeszcze śmiało powiedzieć że Warszawa rozpatrzyła już więcej wniosków niż tylko wpłynęło chociażby do miasta Bydgoszcz do Bydgoszczy to są dane z przed dwóch przedni teraz pewnie one się różnią, bo sytuacja jest dynamiczna ale 3 dni czy 4 dni temu wpłynęło do samej Bydgoszczy 22 tys. wniosków. Mówię tutaj o wnioskach, które wpłynęły od przedsiębiorców.

Skala w Warszawie wniosków, które wpływają porównaniu do innych miast, które są trzykrotnie bądź czterokrotnie mniejsze jest nieporównywalna i to jest trudno porównywać nawet.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

3 comments, 17.2k

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
4
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
7
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Monika
Monika
1 rok temu

Poprawcie błędy w artykule, bo trudno się to czyta….

mefisto
mefisto
Odpowiedź do  Monika
1 rok temu

Dokładnie. Przebój to “wypłaty przedsiębiorcą”. Wypłaca się przelewem lub gotówką. ?

tos troy
tos troy
Odpowiedź do  Monika
1 rok temu

OSTATNIE DANIE:….Skala w Warszawie wniosków, które wpływają porównaniu do innych miast(?),które są trzykrotnie bądź czterokrotnie mniejsze jest nieporównywalna i to jest trudno porównywać nawet.